Vladimir Ivanov jätkab Hiinas kaotuseta

– Vladimir Ivanov / Foto: Toomas Kuum

Vladimir Ivanov jätkab hoogsalt Nanchangi (Hiina) 15 000 dollari auhinnafondiga turniiril, kus ta jõudis reedel poolfinaali üksik- ja finaali paarismängus.

Ivanov alistas hiinlase Hao Wu 6:2, 7:6. Avasetis oli Ivanov pärast esimese geimi kaotust väga kindel. Ta asus juhtima 5:1, kusjuures kaotas viies võidetud geimis kokku viis punkti. Teises setis polnud murdeid seisuni 5:5, siis see õnnestus Ivanovil, aga järgmises geimis loovutas eestlane ise oma pallingu. Tie-break’is läks Ivanov oma teed seisult 3:3, kui võitis 7:4.

Servi näitajad olid Ivanovil üsna head: 6 ässa, 4 topeltviga, esimese servi õnnestumisprotsent 62, esimeselt pallingult punkte 73%. Hiinlane ei jäänud siin küll palju maha, aga teiselt servilt teenis Ivanov 56% ja Wu ainult 41% punktidest, mis oli juba üsna suur vahe. Poolfinaalis peaks Ivanovil kõigi eelduste kohaselt tulema raskem katsumus, kui vastaseks on esimesena asetatud Makoto Ochi (Jaapan, ATP 522.). Ivanov ise asub 819. kohal.

Poolfinaali jõudis üksikmängus ka Ivanovi paarismängupartner Jan Sabanin, kellega koos nad võitsid poolfinaalis Ray Ho (Taipei) ja Pak Long Yeungi (Hongkong) 6:2, 6:4. Ivanov/Sabanin on asetatud teisena, aga finaalis tuleb vastu esimese asetusega India paar.