Kaia Kanepi võitis seisult 0:2 kaksteist geimi järjest

Kaia Kanepi. / Foto: AFP/Scanpix

Kaia Kanepi ei olnud küll mängu esimestes geimides päris omal tasemel, aga kui lülitas kõrgema käigu sisse, polnud Ines Murtast (Portugal, WTA 709.) enam vastast.

Kaia võitis Caldas de Rainha 60 000 dollari auhinnafondiga turniiri 2. ringi kohtumises 6:2, 6:0, ehkki oli algul tagas 0:2, 15:30. Siis aga oli mängus Kanepi üksi. Ühel perioodil võitis ta isegi 13 punkti järjest! Ainult seisul 4:2 mängiti pisut pikem geim.

Teises setis mängiti ka kaks pikka geimi, kus Murtal ei puudunud võimalus pärast algedu vähemalt üks geim veel võita, aga see ei õnnestunud. Kuna mäng kestis kaks minutit üle tunni, siis võib portugallanna vähemalt sellega rahul olla, et nii kaua vastu pani.

Kanepi lõi täna 5 ässa ja tegi ka 5 topeltviga, esimene serv õnnestus 49%, aga ta võitis 83% esimese pallingu punktidest. Huvitav on ka murdepallide realiseerimis statistika: Kanepi 6st 6, Murta 9st 1.

Veerandfinaalis kohtub Kanepi Isabella Shinikovaga (Bulgaaria, WTA 213.), kes sarnaselt Murtaga on mänginud FedCupil Tallinnas Eesti vastu. 2017. aastal võitis Shinikova teiste reketite kohtumises Maria Lota Kauli 7:5, 7:5.