Visa Katriin Saar sundis alistuma esimesena asetatud vastase!

– Katriin Saar / Foto: Igor Pissarev

Katriin Saar jättis Tampere 15 000 USD auhinnafondiga ITF-i turniiril esimeses setis kasutamata kaheksa settpalli, oli teises setis taga, aga ei alistunud ning hoopis vastane andis alla – võib-olla ka vigastuse tõttu – kui Saar juhtis 6:7, 6:4, 3:0.

Võit oli seda hinnatavam, et vastas oli esimesena asetatud Michaela Honcova (Slovakkia), kes on WTA edetabelis praegu 593., aga parimal nädalal olnud 218.

Esimene sett oli tõeliselt dramaatiline. Saar asus 1:0 juhtima, kuid jättis järgmises geimis kasutamata kuus murdepalli. Sellest saigi mängu peamine märksõna – kokku oli eestlannal 32 (!) murdepalli, millest ta realiseeris 7, aga esimeses setis 17st 2.

Saar kaotas otsa oma pallingu, kuid murdis tagasi ja asus pärast uut murret juhtima 5:3. Oma servi kaotas eestlanna nüüd kindlalt, kuid seisul 5:4 oli Saarel jälle kuus murdepalli, mis olid ühtlasi settpallid. Ikka tuli viik 5:5 ja seisul 6:5 jäi Saarel kasutamata veel kaks settpalli. Tie-break’i kaotas värske Eesti meister kindlalt 3:7.

Kui Saar jäi teises setis taha 1:4, tundus pärast sellist draamat mäng läbi olevat, aga nüüd hakkas Saar lausa nii kindlalt mängima, et Honcova sai viies järgmises geimis ainult 7 punkti. Kolmas sett algas ülipika geimiga, kus Saarel jäi kasutamata seitse geimpalli (!), aga kaheksanda ta realiseeris! Pärast seda oligi vastane läbi, sest mäng kestis kokku 2 tundi ja 39 minutit ning Tamperes on praegu ilm isegi soojem kui Eestis.

Statistikas on märkimisväärne, et Honcova pallingul mängiti 132 punkti ja Saare pallingul 86 punkti, mis on ka mõistetav pärast taolist murdepallide arvu. Mõlemad mängijad lõid esimest servi 64-protsendiliselt, kuid Saar võitis 65 ja Honcova 56% esimese pallingu punktidest. Saar lõi 1 ässa ja tegi 6 topeltviga, aga vastane oli päris hädine – 0 ässa ja 10 topeltviga.

Polina Bahmutkina (Venemaa, ITF 667.) on Saare vastane veerandfinaalis.