Kolm eestlast langesid ITF-i turniiridel välja, mida teeb Katriin Saar?

– Tennis / Foto: Pixabay

Kahjuks ei alanud neljapäev hästi Eesti tennisistidele, kes osalesid sel nädalal ITF World Tennis Touri turniiridel. Reketid pidid kotti pakkima Kristjan Tamm, Elena Malõgina ja Maria Lota Kaul. Ees on veel Katriin Saare kohtumine.

Tamm langes üksikmängus välja eile, aga täna kaotas paarismängu veerandfinaalis koos Sagadat Ayapiga (Kasahstan) esimesena asetatud paarile Ivan Liutarevich (Valgevene)/David Poljak (Tšehhi) 6:4, 3:6, 6:10. Olukord oli veel hea seisuni 6:4, 3:3, aga siis kaotasid Tamm/Ayap neli geimi järjest, kui arvestada ka viimast tie-break’i. Otsustavas geimis jäid Tamm ja Ayap taha 3:7, siis tulid järele 6:7, aga kaotasid kolm viimast punkti. Statistika põhjal võib öelda, et vastaste paremus seisnes eelkõige serviässades (10:1) ja esimese pallingu punktide võitmises (80% vs 62%).

Moskvas 25 000 USD auhinnafondiga turniiril oli Malõgina varem kaotanud paarismängus, aga täna jäi üksikmängu 2. ringis alla Alina Shcherbininale (Venemaa) 4:6, 4:6. Shcherbinina on ITF-i edetabelis 1377. kohal ja teenis korraldajailt vabapääsme, aga tegemist on tulevikutegijaga, sest ta on alles 16-aastane. Esimeses setis jõudis Malõgina 1:5 pealt 4:5ni, kuid siis kaotas vastase servigeimi. Teises setis juhtis Malõgina 4:2, kui kaotas neli viimast geimi. Statistikas on eelkõige näha, et vastane kasutas murdepalle paremini – 8st 5 ja Malõgina 10st 3.

Kaul, kes oli eile üllatavalt kindlalt võitnud teise asetusega jaapanlannalt, jäi täna veelgi kindlamalt 0:6, 2:6 alla eakaaslasele (mõlemad 19) Sofia Nami Samavatile (Taani). Ainult teise seti algul juhtis Kaul 2:0, see oli tema ainus helge periood. Kuus topeltviga teinud Kaul võitis esimeselt pallingult ainult 40% punktidest, aga vastane 84%!

Nüüd jääb oodata, mida teeb Katriin Saar, kuid tal on väga keerukas vastane, esimesena asetatud Michaela Honcova (Slovakkia), kes on WTA edetabelis praegu 593., aga parimal nädalal on olnud 218. See mäng oli sedavõrd põnev, et vajab eraldi uudist. Loe siit!