fbpx
Close

Vilnius Cupil paarismängus Eesti naistele kolm esikohta ja meestele kaks teist kohta

– Grupp Eesti seeniortennisiste Vilnius Cupil / Foto: Maret Sepp

ITF Seniors 1. kategooria turniir Vilnius Cup on selleks puhuks läbi saanud. Paarismängudes noppisid eestlased laupäeva pärastlõunal ja pühapäeval veel palju auhinnalisi kohti juurde. Suurem edu saatis taaskord meie naisseeniore, kelle kontosse kogunes tervelt kolm esikohta!

N35+ vanuseklassis tulid võitjateks Liina Suurvarik ja Inga-Kai Polonski, kes alistasid finaalis Vitalia Deineka/Alena Kondryna (Valgevene, 1) 6:3 7:5. Liisi Ots/Mirjam Urb olid kolmandad.

N40+ vanuseklassis saavutasid esikoha Helina Lill ja Helen Tälli. Esikohamatšis võideti Egle Jurkeviciene/Ausra Rudienet (Leedu, 1) 6:3 6:4.

N45+ vanuseklassis mängis Piret Ilves aastaid Soomes elava ja põhjanaabreid esindava Mari-Liis Parmasega. Finaalis oldi raskusteta paremad Päivi Kilpeläinen/Marja Paloheimost 6:1 6:2.

M40+ vanuseklassis jõudis Kristjan Pakk koos lätlase Janis Millersiga finaali, kus tuli alla vanduda poolakatele Krzysztof Pietras/Tomasz Wojtowiczile 6:2 6:4.

M60+ vanuseklassis jäi napilt esikohast puudu Margus Metsanurmel ja Alar Milgil, kes finaalis kaotasid Itaalia paarile Gaetano Longo/Vincenzo Piazza 6:2 5:7 10:7.

Rene Buschi võidust üksikmänguis juba kirjutasime eelnevas uudises. Peale tema oli meeste üksikmängudest võistlustules veel M60+ vanuseklassis Margus Metsanurm, kes pidi poolfinaalis alla vanduma esimesena asetatud hispaanlasele Ramon Canosa Sendrale 6:2 6:4. Margus Metsanurme kommentaar mängule: “Sellel väljakukattel oli tema vastu täitsa šanss. Sendra ütles, et liivaväljakul kontrollib ta mängu, aga Vilniuse üsna kiirel kattel mitte. Minu serv ei toiminud üldse: tegin palju topeltvigu ja esimese servi õnnestumise % oli madal. Hispaanlase serv oli palju teravam ja kindlam. Kui aga sain palli mängu, siis olid võimalused 50:50. Avasetis mängisin kaks korda 40:15 edu oma servidel maha… Teises setis oli seis veel 4:4, aga jälle vedas mind serv alt. Äkki tuleb see vähesest võistluspraktikast viimasel ajal…”

Muideks M50+ vanuseklassis üksikmängu võitnud soomlase Alexander Lindholmiga on Tennisneti peatoimetajal Toomas Kuumil kümmekond aastat tagasi olnud au töötada samas kontsernis Otava Media OY. Lindholm (6. asetus) alistas poolfinaalis maailma 7. reketi ja augustis koguni maailma edetabelit juhtinud Terry Deethi (Austraalia, 1) 6:2 7:5 ning seejärel finaalis prantslase Eric Barrati (ITF 24.) 4:6 6:3 7:6(1).

– Alexander Lindholm / Foto: Margus Metsanurm

Paarismängudes noppisid eestlased laupäeva pärastlõunal ja pühapeäval veel palju auhinnalisi kohti juurde. M40+ vanuseklassis jõudis Kristjan Pakk koos lätlase Janis Millersiga finaali, kus tuli alla vanduda poolakatele Krzysztof Pietras/Tomasz Wojtowiczile 6:2 6:4.

M60+ vanuseklassis jäi napilt esikohast puudu Margus Metsanurmel ja Alar Milgil, kes finaalis kaotasid napilt Itaalia paarile Gaetano Longo/Vincenzo Piazza 6:2 5:7 10:7.

scroll to top