fbpx
Close

Vihm häiris taas Eesti meistrivõistlusi, peeti vaid naiste üksikmängu avaring

– Valeria Gorlatš pärast avaringi rasket võitu / Foto: Toomas Kuum

Eesti meistrivõistlustel pidi esmaspäeval tulema tihe päev, kus nii naiste kui ka meeste üksikmängus peetakse kaks ringi. Paraku hakkas tund pärast mängupäeva algust vihma sadama ja alles kell 18 said tennisistid uuesti väljakule.

Nii jõuti pidada vaid naiste üksikmängu avaringi kohtumised, kus kõige põnevamas heitluses alistas mullune finalist Valeria Gorlatš (8) Elisabeth Iila 7:5, 7:6. See mäng kestis kauem kui kõrvalväljaku kaks kohtumist!

Kohati kõrgetasemelist heitlust pakkunud naismängijad hakkasid siiski teises setis rohkem eksima. Algul Gorlatš, kes jäi taha 0:4, siis aga Iila, kes seisul 5:2, 40:0 jättis oma servil kasutamata kolm settpalli. Lõpuks läks kohtumine tie-break’i, mida dikteeris Gorlatš, kuid seisult 6:3 kasutas ta ära alles viimase võimaluse ja võitis 7:5.

“Ma ei saanud täna kuidagi pallitunnetust kätte,” põhjendas Gorlatš rohkeid eksimusi, mis teda mängu jooksul mitmel korral vanduma panid. Iila aga kurtis, et olulisel seisul 5:2 servis ta vastu päikest: “Teise kasti oli eriti raske servida, aga samas ei tahtnud niisama ka palli mängu panna, sest siis oleks vastane kohe teravalt tõrjunud.”

Ülejäänud asetatud mängijad said kergemini hakkama, näiteks kahele Eesti teenekale seeniormängijale ei loovutatud geimigi, kui Elena Malõgina (1) alistas Liina Suurvariku 6:0, 6:0 ja Sofia Chekhlystova (7) Piret Ilvese 6:0, 6:0. Peaaegu sama edukad olid Helena Narmont (4) ja Maileen Nuudi (6), kes alistasid vastavalt Emma Namnieksi 6:1, 6:1 ja Ivette Leetma 6:0, 6:1. Lissi Kubre (3) oli samuti üpris veenev, kui alistas Elise Maria Leik’i 6:2, 6:1.

Veel kahe asetatud mängija kohtumine lõppes veidi hiljem, aga ka siin ei olnud kummalgi probleeme. Tiitlikaitsja Katriin Saar (2) alistas Lauren Elisabeth Lind’i 6:2, 6:0 ja Maria Lota Kaul (5) Aurelia Riga 6:1, 6:0. Ülejäänud kohtumiste seise saate näha siit.

Kui ilm lubab, siis on pikk mängupäev ees hoopis homme. Alates kella 10st peetakse meeste üksikmängu 1. ringi kohtumised, seejärel naiste 2. ring ja meeste 2. ring ning alates kella 18st naiste paarismängu poolfinaalid.

scroll to top