fbpx
Close

Noored tennisistid täiskasvanute Eesti meistrivõistlustest

– Markus Mölder peale avaringi mängu Kristjan Tammega / Foto: Toomas Kuum

Eesti Meistrivõistlused on täies hoos ning vanemate ja kogenenumate mängijate seas on võistlustules ka mitmed noormängijad. Tennisnet vestles kolme põhitabeli noore tennisistiga ja küsis, mida nad täiskasvanute Eesti meistrivõistlustest arvavad.

Kõigile viiele mängijale esitasime kolm ühesugust küsimust:

1. Mida annab sulle täiskasvanute Eesti Meistrivõistlustel osalemine? Mida see sinu jaoks tähendab?

2. Mille poolest erineb täiskasvanute EMV teistest turniiridest?

3. Milline on EMV õhkkond?

4. Kuidas on mängida vanemate ja kogenenumate mängijate vastu?

5. Mis sulle EMV puhul meeldib, mis ei meeldi?

Markus Mölder

“Eesti meistrivõistlustel osalemine annab mulle kindlasti väga palju, nii kogemuse kui ka enda mängu arengu poolest. Väga lahe on ka Eesti parimate vastu mängida.”

“EMV on eriline turniir selle poolest, et siin on kõik Eesti parimad meesmängijad. Kui muidu mängin enda vanustega või U18 vanuseklassis, siis täiskasvanud esiteks löövad palju tugevamini ja ka mängivad targemalt. Praegu on küll natuke igav, kuna vihma sajab kogu aeg, aga muidu on ikka lahe. Samas meeldivad mulle need väljakud (Kalevi tenniseklubis) väga, kindlasti oleks lahe viite setti ka mängida, aga see vast tuleb hiljem. Töötan vähemalt selle nimel.”

Laura Rahnel

“Minu jaoks tõstab kindlasti enesekindlust see, et ma üldse kvalifikatsioonist läbi sain, aga muidu annab EMV kindlasti kogemusi. Ja kogemuste saamine on oluline, sest mida aeg edasi, seda rohkem tuleb hakata vanematega mängima. EMV on eriline nii turniiri suuruse kui ka selle poolest, et siin osalevad peaaegu kõik, kes vahel isegi tavaturniiridel ei osale.”

“Õhkkond on ärevam, kui tavaturniiridel, kuna tegemist on aasta tähtsaima turniiriga. Vanemate vastu on kindlasti pingevabam ja huvitavam mängida, kuna nad teevad mängu tavaliselt mitmekülgsemaks. Mulle meeldib, et väga paljud mängijad on kohale tulnud. Negatiivse poole pealt väga midagi ei ole, kui siis ainult see, et kuna siin on vanemad osalejad, siis tulevad kiiremini raskemad vastased.”

Markus Kristofer Sinivee

“Täiskasvanute meistrivõistlustel osalemine annab kindlasti mulle kogemust ja võimalust ennast tõestada. Loodan teha soliidse tulemuse üksikmängus. Siin on kindlasti rohkem pealtvaatajaid ja õhus rohkem pinget, kuna kõik üritavad sellisel turniiril endast parima anda. Lisaks on tugevamate jaoks ka auhinnarahad mängus. EMV õhkkond on pigem positiivne, kuid on tunda pinget. Mulle küll loosiga esimeses ringis vanemat ja kogenumat mängijat ei tulnud, aga kui peaksin kellegagi veel kokku minema, siis see annaks mulle kindlasti võimalust ennast tõestada. EMV puhul meeldibki mulle just positiivne õhkkond ja ka see, et on palju tasavägiseid mänge, mida vaadata.”

Intervjueeris Nell Natali Kivi

scroll to top