VIDEOARHIIV | Väga pikk palliralli kahe prantsuse tennisisti esituses

2013. aasta Austraalia lahtiste meistrivõistluste meeste üksikmängu kolmandas ringis pidasid viiesetise lahingu maha prantslased Gael Monfils ja Gilles Simon.

Veidi üle kaheminutises videos näete selle mängu teise seti üheksanda geimi pallirallit, mis kuulub tenniseajaloo pikimate pallivahetuste hulka. Pallivahetus kestis kokku ühe minuti ja 41 sekundit!

Kohtumise võitis siis Simon tulemusega 6:4 6:4 4:6 1:6 8:6. Järgmises ringis kaotas aga Simon hilisemale turniiri finalistile Andy Murrayle kindlalt kolmes setis.

Gilles Simon ja tegelikult ka Gael Monfils (kui on heas mänguvormis) on väga sitked mängumehed. Seega pole ime, et selline pikk palliralli sai nende osalusel toimuma. Aastaid tagasi kui Simon kuulus maailma esikümnesse (korra 6.) või selle lähedale, peeti teda üheks ebamugavamaks vastaseks paljude tippude poolt. Nüüd püsib 35-aastane tennisist esisajas küll stabiilselt, kuid endist mängutaset pole tal õnnestunud hoida. Karjääri jooksul on ta võitnud kokku 14 ATP turniiri.