fbpx
Close

Stefanos Tsitsipas algatas rahakogumise projekti

Stefanos Tsitsipas ATP finaalturniiril. / Foto: AFP/Scanpix

Maailma edetabeli kuues reket ja ühtlasi esikümne noorim tennisist, kreeklane Stefanos Tsitsipas algatas oksjoni, mille teema on “Beyond 100 Support”.

Ilmselt saavad paljud Tennisneti lugejad aru, et taas on tegemist madalama edetabelikohaga (väljaspool TOP 100) mängijatele raha kogumisega koroonaviirusest tingitud pausi ajal. See on vastuoluline teema, sest näiteks austerlase Dominic Thiemi arvates pole edetabeli tagumised mängijad aitamist ära teeninud.

Tsitsipas ise otseselt raha välja ei pane, kuid ta organiseeris oksjoni, kus inimesed võivad heategevuseks müüa esemeid või teenuseid. Tsitsipas ise pani välja enda autogrammiga reketeid, mängukomplekte ja nõusoleku esineda külalisena mõnes Youtube’i vlogis. Tsitsipast aitas ka ATP, kes pani oksjonile kolme turniiri – ATP finaali, ATP NextGen finaali ja ATP Cupi – külastuspaketid koos täieliku teenuste osutamisega.

“Esikümne noorima mängijana ma tunnetan vastutust aidata tennise tulevikku. Ma mõistan, kui keeruline on 100. kohast tagapool asuvatel mängijatel teenida elatist tennisega, eriti praegusel mänguvabal perioodil. Loodan, et minu algatust järgivad ka mitmed kaasmängijad,” ütles Tsitsipas.

scroll to top