Madridi virtuaalne tenniseturniir: äpardused ja naljad

Reketi asemel on tennisistidel käes PlayStationi pult. / Foto: Pixabay

Kui tavalisel tenniseturniiril on ka üksikuid mängijaid, kes viimasel hetkel vigastuse tõttu loobuvad, siis koroonaviiruse tõttu arvutimänguna peetud virtuaalsel Madrid Openil langesid rivist koguni kolm meest.

Vigastuse asemel oli seekord tegemist tehniliste probleemidega ning Gael Monfils (Prantsusmaa), Karen Hatšanov (Venemaa) ja Dominic Thiem (Austria) ei pääsenudki oma arvutiga kodunt mängu sisse. Kui Monfils jõuti asendada kaasmaalase Benoit Paire’ga, siis Hatšanovi ja Thiemi kohale jäigi tabelis tühi koht. Naistest tabas ebaõnn kanadalannat Eugenie Bouchardi, kelle arvutiühendus kadus pärast teise virtuaalse matši alustamist – esimeses mängus oli ta kaotanud Angelique Kerberile (Saksamaa) 3:4.

Aga nalja on ka saanud. Rafael Nadal võitis napilt Denis Shapovalovi (Kanada) 4:3 (mängitakse kolme geimivõiduni, 2:2 korral neljani ja 3:3 korral tie-break) ning oli ilmselt nii väsinud, et lükkas heategevusmatši arvutimängude spetsialisti (ei ole tennisist!) DjMariio’ga edasi. Turniiri direktor Feliciano Lopez teatas, et Nadali tabas seljavigastus, aga see osutus naljaks.

Kui Belinda Bencic (Šveits) alistas virtuaalses mängus Karolina Pliškova (Tšehhi) taas 4:3, iseloomustas ta vastast (või õigemini figuuri, keda Pliškova kodunt ekraanil liigutas): “Sa liigud nagu vanaema!” Kui Nadal oli kaotanud Paire’le 1:3, ütles hispaanlane: “Ta sai kauem ette valmistada, sest oli varem vigastuspausil.” Küll aga tähendas Nadali kaotus, et veerandfinaali turniiri kuulsaim osaline ei pääsenud.

Nagu selgus tennisistide kommentaaridest, said neist mõned (näiteks Caroline Wozniacki) PlayStationiga tuttavaks alles mõni päev enne virtuaalset turniiri, aga näiteks prantslanna Fiona Ferro ütles, et tema harjutas kaks nädalat iga päev ühe tunni – peaaegu nagu päris turniiriks valmistudes. Õigus oli ka kreeklasel Stefanos Tsitsipasel, kes enne turniiri sõnas, et “nüüd mu vanemad näevad, et ma ei viitnud koolipõlves asjatult aega arvutimängudega”. Tema oli ainus, kes võitis alagrupis kolm kohtumist kuivalt geimide vahega 9:0. Naistest suutis sama hollandlanna Kiki Bertens.

Nali naljaks, aga turniiri auhinnafond on siiski 150 000 dollarit…