fbpx
Close

VIDEO: Imeline pääsemine! Roger Federer elas üle vastase seitse matšpalli!

Roger Federer pärast kolmanda ringi samasugust nappi võitu. / Foto: Reuters/Scanpix

Roger Federer (Šveits, 3) suutis teha imet Australian Openi teisipäevases veerandfinaalis ja alistada Tennys Sandgren (USA) vastase seitsme (!) matšpalli järel 6:3, 2:6, 2:6, 7:6, 6:3.

Kui tulla kohe otsustavate hetkede juurde, siis need sündisid neljanda seti lõpus. Kuigi seitsmest matšpallist kuus tuli Federeril päästa oma pallingul, ei tulnud needki enamasti lihtsalt, tekkis mitu pikka pallivahetust, kus Sandgren võib-olla teatud hetkel jättis riskimata ja lõpuks ise eksis. Esimesed kolm matšpalli päästis šveitslane seisul 4:5.

Tie-break’is teenis Sandgren minimurde ja pärast kahe punkti võitmist oma servil oli ees 6:3. Federer päästis nüüd kaks punkti oma pallingul, kuid neist esimeses kuulus initsiatiiv vahepeal Sandgren. Siis tuli aga seisul 5:6 punkt, kus servis ameeriklane. Ta tuli võrku, kuid lõi suhteliselt kehva lendpalli ja Federer pääses. Veel oli Sandgren ees 7:6 ning taas ei saanud Federer esimest pallingut sisse ning oli ka selles punktis üsna hädas, aga viigistas ikkagi. Lõpuks tegi Federer veel ühe minimurde seisul 8:8 ja siis lõpetas imelise seti oma servil. Otsustavas setis oli psühholoogiline eelis juba selgelt Federeri poolel ja selle ta võitis kindlalt. Neljanda seti paremaid hetki näete üleval asuvalt videolt.

Meenutame, et see polnud Australian Openil esimene kord, kus Federer peaaegu võimatust olukorrast välja tuli. Reedeses 3. ringi mängus John Millmaniga (Austraalia) oli ta otsustava seti tie-breakis (mängitakse 10 punktini) taga 4:8 ja suuresti pääses tänu Millmani ebakindlusele kahel oma pallingu punktil alates seisust 8:5.

Ka nüüd tunnistas Federer ausalt, et ta mitte ei päästnud mängu, vaid pääses. “Vahel peab olema lihtsalt õnne, vaat seda ma ütlen teile!” märkis Federer enda võidu kohta. “Need seitse matšpalli ei olnud minu kontrolli all. Ma lihtsalt pidin lootma, et tal seekord ei õnnestu mõni hea äralöök. Kui ta juba paar korda eksis, siis mine tea, mis mõtted talle pähe tulid. Ma ei olnud seda võitu ära teeninud, aga siin ma seisan ja loomulikult õnnelikuna,” pajatas Federer mängujärgses intervjuus, mida näete ka lõigu kohal asuvalt videolt.

Miks üldse Federer nii halvasti Sandgrenile vastu sai, selle põhjus peitus osaliselt šveitslase seljavigastuses. Ta kutsus 3. setis väljakule ka füsioterapeudi. Tavaliselt nii soliidne Federer läks raskes olukorras endast välja ja kui ta sai pukikohtunikult vandumise eest hoiatuse, siis sõimas naiskohtunikul näo täis. Juba sellest võis arvata, et väljakul ei olnud päris õige Federer, aga välja ta sellest seisust ometi tuli…

Mängu statistika oli muidugi võrdne, sest Sandgren võitis ju ühe geimi ja ka ühe punkti (161:160) rohkem. Aga Federer teab väga hästi, kuidas võita rohkem punkte ja mäng ikka kaotada – nii juhtus tema endaga eelmise aasta Wimbledoni finaalis Novak Djokovici (Serbia) vastu. Šveitslase seljavalu ilmnes selgelt pallingul, kus ta lõi ainult 5 ässa Sandgreni 27 vastu. Tänu niisugusele ülekaalule oli Sandgren selgelt ees ka äralöökide arvestuses, mille ta võitis 73:44 ning lihtvigu tegi ameeriklane ka vähem (53 ja 56). Kuid Sandgreni paljude sunnitud vigade tõttu mäng võrdsustus.

Federer kohtus oma pika karjääri jooksul alles esimest korda Sandgreniga ja seepärast tegi ta enne mängu päris lõbusat nalja vastase üle. “Selge, et sellise eesnimega poleks temast saanud pesapallurit,” muigas Federer. “Niisugune nimi tundub ebareaalne. Nii et ootan väga temaga kohtumist.”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top