fbpx
Close

Venezuela kohtunik sai karistada korruptsiooniskeemist mitteteatamise eest

– Korruptsioon / Foto: Pixabay

Sõltumatu tennisevastase kuritegevuse uurimisorgan (TIU) peatas Venezuela tennisekohtuniku Armando Alfonso Belardi Gonzalezi litsentsi kaheks ja pooleks aastaks.

TIU on viimastel aastatel väga tähelepanelikult jälginud nii mängijate kui ka teiste tennisega seotud inimeste tegevust. Mitmel Eestis peetud rahvusvahelisel turniiril on silma jäänud selle organi töötajate kohalolek, kuigi nad püüavad võimalikult palju varju jääda.

40-aastase Armando Alfonso Belardi Gonzalezi litsents peatati kaheks ja pooleks aastaks, kuna ta ei teavitanud, et teda püüti värvata korruptsiooniskeemis osalema. Nii teatas TIU ametlik veebisait. 2018. aastal tehti talle kaks korda ettepanek mängude tulemustega manipuleerida.

“Ehkki ta skeemis ei osalenud, on TIU mitteteavitamine samuti käsitletav korruptsioonikuriteona,” seisis organisatsiooni avalduses. Märgitakse, et kohtunik ei teinud uurimise ajal TIU-ga täielikku koostööd. Lisaks peatamisele sai Gonzalez trahvi summas 5000 USD, kuid peab reaalselt maksma sellest vaid 1000 USD, kui ta tulevikus ei pane toime uut rikkumist.

Gonzalez on muuhulgas tegutsenud kohtunikuna US Openil.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top
Inline
Inline