Kaotusseisust välja tulnud Kaia Kanepi jõudis esmakordselt Austraalias kaheksandikfinaali

Kaia Kanepi pärast 3. ringi mängu võitmist. / Foto: AP/Scanpix

Kaia Kanepi alustas 3. ringi mängu Maddison Inglise (Austraalia, WRA 133.) vastu ebakindlalt, aga pärast 0:4 kaotusseisu avasetis loovutas ülejäänud mängus vaid neli geimi ja jõudis esmakordselt Australian Openil kaheksandikfinaali.

Algus ei tõotanud tõesti midagi head. Nelja kaotatud geimi jooksul oli Kaia teinud juba 11 lihtviga, samas kui tal Australian Openi kahes esimeses mängus oli keskmiselt ühe geimi kohta 1,3 lihtviga. Lootust 0:4 seisu enam päästa ei olnud, sest esimeses setis ei saanud Kaia hakkama Inglise pallinguga. Vaid 56% tõrjetest suutis ta mängu panna. Võrdluseks: teises setis eksis Kaia vaid kahel tõrjel ehk siis üle 90% õnnestus. Nii lõppes esimene sett 24-aastase Inglise 6:2 võiduga.

Tõsi, ka teises setis oli Kaia veel oma pallinguga hädas. Just selles, 6:2 võidetud setis oli Kaial mängu kõige madalam esimese servi õnnestumisprotsent – vaid 35. Ühes servigeimis tegi ta ka kolm topeltviga. Ja nii juhtus, et Kaia loovutas nii kaotatud kui ka võidetud setis kaks servigeimi, aga suurim vahe oli selles, et pärast esimest setti ta ei kaotanud enam ühtki Inglise servigeimi. Veelgi enam – Inglisel ei olnud oma pallingul teises ja kolmandas setis isegi ühtki geimpalli! Kaia valitses mitte ainult hea tõrje tõttu, vaid oli nüüd juba palju kindlam ka tagajoonelt ja võitis teenitult 2:6, 6:2, 6:0. Füüsiliselt on Kaia kindlasti väga heas vormis, sest ta tõi ära mitu rasket palli ja suutis mängida kolm setti järjest parema tasemega 33-kraadises kuumuses.

Imelik küll, aga Austraalias jõudis Kaia 1/8 finaali esimest korda. Pika karjääri jooksul on ta kõigil ülejäänud slämmiturniiridel jõudnud kahel korral veerandfinaali, aga Melbourne’is ei olnud seni 3. ringist edasi saanud. Samas on Kaia Austraalia teistel turniiridel mänginud hästi, näiteks võitnud Brisbane’is (2012) ja jõudis mullu Gippsland Trophy finaali.

Kaia võitis lõpuks äralöögid 24:14 ja tegi ka vastasest vähem lihtvigu – 28:32. Nagu võite arvutada tegi Kaia viimase 18 geimi jooksul ainult 17 lihtviga ehk vähem kui ühe geimi kohta. Esimese servi õnnestumisprotsent lõpuks paranes 40ni, aga sellise arvuga on tugevamate mängijate vastu raske. Nii et parandamise varu on Kanepi mängus veel küllaga. Kuna esimeselt servilt võitis Kaia 85% punktidest (Inglis vaid 56%), oligi just serviprotsendis põhjus, miks Kaia neli pallingugeimi loovutas. Murdepallide realiseerimine oli mõlemal mängijal uskumatult hea – Kanepil 9st 7 ja Inglisel 4st 4.

Kaheksandikfinaalis läheb Kaia kokku teisena asetatud Arina Sabalenkaga (Valgevene), kes on seni kõik kolm mängu võitnud samamoodi nagu kaia täna – pärast esimese seti kaotamist. Täna sai ta jagu Marketa Vondroušovast (Tšehhi, 31) 4:6, 6:3, 6:1. Hea on see, et ainsas omavahelises kohtumises aasta tagasi Gippsland Trophy’l sai Kaia võidu.