fbpx
Close

Palju õnne, Vova!

– Vladimir Ivanov mänguhoos | Foto: Eesti Tennise Liit

Täna tähistab 33. sünnipäeva ehk “Jeesuse ikka jõudmist” paljukordne Eesti meister ja pooleteise dekaadi vältel meie tennisemeeskonda esindanud Vladimir Ivanov, keda sõbrad ja tennisehuvilised tunnevad Vovana.

Karjääri vältel oli Ivanovi kõrgeim koht maailma edetabelis 2015. aasta juulis saavutatud 310., kuid Eesti tennisele on Vova andnud palju rohkem, kui see ranking eeldaks. Mõistagi ei saa me kõrvale jätta Jürgen Zoppi, kes oma esisajasse pääsuga on kindlasti paljudele meie noortele eeskujuks, aga Vova on nii-öelda “eeskuju oma hoovis” ehk siis tema pidev kaasamängimine Eesti-sisestel turniiridel innustab järgmise põlvkonna parimaid eesotsas Kenneth Raisma ja Kristjan Tammega andma endast parimat, et vanameistrit alistada. Seni pole see kuigi tihti õnnestunud.

Eelmise aasta suvel andis Vova ka pika intervjuu ajakirjale Tennis, kus ta muu hulgas rääkis ka sellest, kuidas tegi esimest korda kaasa ATP/WTA tuuri turniiridel Anett Kontaveidi sparringupartneri ja abitreenerina. Oma karjäärist rääkides ütles Ivanov, et 2011. aastal oli tal peaaegu juba plaan tennis sinnapaika jätta nagu tegid kõik teised tema eakaaslased peale Zoppi. Kuid siis jõudis ta esmakordselt kolmel ITF-i turniiril finaali ja see edu innustas teda jätkama. See on Eesti tennise õnn, et Vova jätkab tänapäevani ja ITF-i tiitleid on tal nüüd üksikmängus seitse ja paarismängus 14. Davis Cupil on Ivanovi võitude-kaotuste suhe tänaseks päevaks 23-12 ja kuu aega tagasi aitas ta Eestil alistada ka võõrsil Gruusia.

– Vladimir Ivanov Eesti meistrivõistlustel üksikmängu võidukarikaga | Foto: Eesti Tennise Liit

Vova on tuntud erakordselt sõbraliku ja tagasihoidliku inimesena. Ei tea, kas “tapjainstinkti” puudumine takistas tal saamast veel paremaks, aga meile jääb ta just sellise tennisemängijana kõige paremini südamesse.

Tennisnet soovib Vovale palju õnne sünnipäevaks ja värskust nendeks päevadeks, kui suur tennis taas pärast viirusepuhangut taastub.

scroll to top