fbpx
Close

Venemaa ja Valgevene tennisistid saavad US Openil mängida

– US Openi peaväljak. / Foto: Pixabay

US Open ei korda Wimbledoni turniiri korraldajate sammu ning lubab Venemaa ja Valgevene tennisistidel oma slämmiturniiril võistleda.

New York Timesi tenniseajakirjanik Christopher Clarey teatas, et sellise otsuseni jõudsid US Openi korraldajad teisipäeva lõunal Ameerika idaranniku aja järgi. Seega jääb Wimbledon 2022. aastal ainsaks slämmiturniiriks, mis rakendab piiranguid Ukraina sõjategevusega seotud riikide mängijatele. Brittide seas läbi viidud küsitlus näitas, et enamik riigi kodanikke pooldas venelaste ja valgevenelaste mittelubamist maailma vanimale tenniseturniirile, kuid vastuseis tuli hoopis profitennise katusorganisatsioonide ATP ja WTA poolt, kes kontrameetmena otsustasid, et Wimbledoni tulemuste eest ei anta edetabelipunkte, sest tegemist ei ole sajaprotsendiliselt lahtise turniiriga.

USA Tenniseliit kirjutas oma avalduse üsna diplomaatiliselt: “Me tunnustame, et iga organisatsioon seisab vastamisi omaette asjaoludega, mis mõjutavad nende otsust. Toetudes meie enda asjaoludele, on USTA (USA Tenniseliit – toim) otsustanud lubada US Openil võistelda edetabelikoha alusel kõiki mängijaid olenemata kodakondsusest.”

Seega on Daniil Medvedevil võimalus US Openil tiitlit kaitsta. Küll aga ei tohi USA seaduste kohaselt praegu riiki siseneda välismaalased, kes pole COVID-19 vastu vaktsineeritud. Kui see klausel ei muutu, ei saa Novak Djokovic US Openil mängida.

scroll to top