fbpx
Close

Vene päritolu austraallane võitis karjääri esimese ATP turniiri

– Alexey Popyrin / Foto: EPA/Scanpix

Pühapäeva ennelõunal lõppes selle nädala ATP turniiridest esimesena võistlus Singapuris, kus Alexey Popyrin (Austraalia) alistas finaalis neljandana asetatud Aleksandr Bubliku (Kasahstan) 4:6, 6:0, 6:2.

Nagu tulemuski näitab, ei saanud Bublik austraallasele kahes viimases setis vastu, need kokku kestsid vaid 51 minutit. Popyrini mõlemad vanemad on venelased, aga noormees ise sündis juba Austraalias, Sydney linnas. Viimasel ajal treenib Popyrin põhjapoolkera suveperioodil peamiselt Lõuna-Euroopas, väga tihti ka Patrick Mouratoglou akadeemias. Maailma edetabelis oli Popyrin enne Singapuri turniiri 114., aga nüüd kerkib 82. kohale, mis on 21-aastase austraallase karjääri kõrgeim.

Eestlastele on rohkem tuttav Bublik (ATP 46.), kes on mänginud juba neljas ATP turniiri finaalis ja kõik need kaotanud. Ta on TOP50 sees või selle piirimail asunud edetabelis alates 2019. aasta sügisest. 2014. aastal mängis Bublik Eestis viiel ITF-i turniiril (kaks suvel ja kolm sügisel), kuid ei saavutanud 17-aastasena häid tulemusi. Eesti tollane teine reket Vladimir Ivanov võitis Bublikut 2014. aastal kahel korral.

Bublik on sündinud üsna Eesti piiri lähedases Gatšinas, mis asub Peterburist 45 km edela pool. Alates 2016. aastast esindab ta Kasahstani, kuigi tema elukohaks on endiselt märgitud Peterburi lähipiirkonnas asuv Sestroretsk. Ajakirjas Tennis rääkis noormängija Polina Ramenskaja, et Bublik on näidistreeninguid andnud ka Narvas.

Singapuri turniir oli lõppeva nädala kolmest võistlusest kõige nõrgem, sest esimesena asetatud Adrian Mannarino (Prantsusmaa) on ATP edetabelis alles 35. Kuid kaasa mängis ka US Openi endine tšempion Marin Cilic (Horvaatia, 3), kes kaotas poolfinaalis Popyrinile. Huvitav on lisada, et Popyrin mängis turniiril viis tie-break’i ja võitis need kõik.

scroll to top