Kristjan Tamme Vale Do Lobo paarismängu finaal kujunes kolmesetiseks

– Kristjan Tamm / Foto: ETL/Karmen Kärg

ITF-i 25,000 USD auhinnafondiga meeste turniiril (M25) Vale Do Lobos (Portugal) peeti täna paarismängu finaal, mille üheks osaliseks ka meie 22-aastane tennisist Kristjan Tamm.

Kristjan Tamm (ATP 642.) ja temast aasta noorem partner Alen Avidzba (Venemaa, ATP 468.) kohtusid finaalis esimesena asetatud paariga Dan Added (Prantsusmaa, 395.)/Fabian Fallert (Saksamaa, -.). Muideks prantslane Added oli enne Vale Do Lobot võitnud kokku 20 ITF-i turniiri paarismängus. Tammel seni puudusid tiitlid paarismängus, Avidzbal oli neid kaks.

Esimene sett läks nagu mitmes eelmiseski mängus kindlalt vastastele – 2:6. Kohe esimeses geimis loovutati serv vastastele. Teine kord juhtus see seisul 2:4. Kogu seti vältel ei teeninud Tamm/Avidzba ühtegi murdepalli, vastaste kaheksa vastu. Vastased tõrjusid selles setis ka väga hästi.

Teist setti iseloomustas geim-geimilt mäng, oma pallingugeime mängiti väga kindlalt, misõttu mõlemad paarid ei teeninud ühtegi murdepalli ja selleks ei tekkinud õigupoolest mingit võimalustki. Kõige tasavägisem seis geimis oli 40:30… Seega teise seti saatuse otsustas kiire lõppmäng. Seal võtsid Tamm ja Avidzba kohe ohjad enda kätte ja hoidsid eduseisu, sett neile 7:6(4).

Finaali saatuse otsustas taas kord pikk kümneni tie break! Seni oli õnn Tamm/Avidzbat soosinud, ent seekord läks kahjuks teisiti. Added/Fallert tegid kohe paraja vahe sisse ja võitsid otsustava tie break’i ülimalt veenvalt, loovutades vaid kaks punkti. Kolmanda seti kiires lõppmängus said Tamm ja Avidzba küll 1. servi ilusti sisse, ent punkte võideti 1. servilt vaid 20%! Kogu kohtumine seega Added/Fallertile numbritega 6:2, 6:7(4),10:2.

See tähendas, et Tammel jäi natuke puudu saavutamaks oma esimene ITF-i turniirivõit ka paarismängus. Üksikmängus on see tal õnnestunud kahel korral.