fbpx
Close

Veel üks koroonajuhtum: ka Madison Keys ei mängi Austraalias

Madison Keys 2019. aasta Cincinnati turniiril, mile ta võitis. / Foto: AP/Scanpix

Kui enne kirjutas Tennisnet, et Briti staar Andy Murray on haigestunud koroonaviirusesse, siis neljapäeva õhtul teatas sama ka ameeriklanna Madison Keys.

“Pean kahetsusega tunnistama, et vahetult enne seda, kui pidin lendama Austraaliasse, sain teate positiivsest koroonaproovist. Olen väga pettunud, sest treenisin tugevalt selleks turniiriks, teades, et Austraalia Tenniseliit ja profituuri juhtkond on teinud kõik selle võistluse toimumiseks,” ütles Keys, et on sunnitud koju jääma.

Eelmisel hooajal sai Keys mängida vaid viis turniiri, nende hulgas ka kõik kolm slämmiturniiri, kuid pärast Brisbane’is finaali jõudmist mujal edu ei saavutanud. Australian Openil ja US Openil piirdus ta 3. ringi pääsuga. Kuid Keys püsib edetabelis kõrgel kohal (16.) tänu sellele, et tema kontol on palju punkte 2019. aasta teisest poolest, eelkõige 1000 punkti Cincinnati turniiri võidu eest.

Keysi kaasmaalanna Sloane Stephens küll sõidab Austraaliasse, ent temagi elus on viimasel ajal olnud kurbi sündmusi – koroonaviirusesse surid tema vanaema ja tädi.

Kuigi Australian Openi korraldajad ei ole veel ametlikult teatanud, et Murray ja Keys Melbourne’is ei mängi, on see sisuliselt kindel, sest nad ei jõua läbi teha ettenähtud kahenädalast karantiiniperioodi Austraalias, kui nad sel nädalal kohale ei sõida. Anett Kontaveidi jaoks tähendab Keysi puudumine, et nüüd on Eesti esireket Austraalia lahtistel asetatud 21na. Ent nagu oleme varem maininud, on 17.-24. asetus sisuliselt võrdses seisus ja ükski paigutus pole teisest parem.

scroll to top