fbpx
Close

Väsinud tennisistid 40. sünnipäeva künnisel: Federer jättis turniiri pooleli, Williams kaotas

– Roger Federer / Foto: Reuters/Scanpix

Kaks tenniselegendi, kes kokku on võitnud 43 suure slämmi turniiri ja tähistavad tänavu aasta teisel poolel 40. sünnipäeva, ei jõudnud siiski Prantsusmaa lahtistel kaheksandikfinaalist kaugemale.

Roger Federer (Šveits, 8) loobus ise. Ta pidi mängima alles esmaspäeval Mattei Berrettiniga (Itaalia, 9), kuid teatas juba täna, et jätab turniiri pooleli. Federerile sai saatuslikuks laupäeva hilisõhtul kolm ja pool tundi kestnud kohtumine, mis lõppes kohaliku aja järgi 43 minutit pärast keskööd. Federer võitis sakslase Dominik Köpferi 7:6, 6:7, 7:6, 7:5, aga turniiri jätkata ei suutnud.

“Pärast kaht põlvelõikust ja rohkem kui aasta kestnud taastusperioodi on mulle tähtis kuulata oma keha ja kindlustada, et teel täielikule taastumisele ma liialt ei kurnaks ennast,” ütles Federer. “Pärast arutelu oma tiimiga otsustasin katkestada Roland Garrosi turniiri. Kuid olen rahul, et sain mängida kolm matši. Pole paremat tunnet, kui olla tagasi väljakul.”

On ka selge, et Federer panustab rohkem kolme nädala pärast algavale Wimbledoni turniirile, mille ta on võitnud kaheksa korda. Prantsusmaa lahtistel on šveitslane võitnud ainult aastal 2009 ja ka tänavu ei loetud Federeri peamiste soosikute hulka.

Serena Williams (USA, 8), kes sünnipäeva tähistab septembris, langes võideldes. Ta jäi alla Jelena Rõbakinale (Kasahstan, 21) 3:6, 5:7. Teises setis oli Rõbakina kaks korda murdega ees, aga võitluslikult mänginud Williams viigistas mõlemal juhul. Kuid Rõbakina murret seisuks 6:5 ta enam tagasi ei teinud.

“Mäng oli väga tasavägine. Üks punkt siia-sinna oleks võinud kõik ümber pöörata. Paraku mina neid punkte ei võitnud,” ütles Williams, kes statistika põhjal jäi siiski selgelt alla (punktid Rõbakinale 66:51, äralöögid 21:15 ja lihvead 13:19). Küsimusele, kui kaua ta veel suure slämmi turniiridel mängib, jättis Williams otseselt vastamata: “Praegu ma sellele ei mõtle.”

Üllataval kombel on Rõbakina (WTA 22.) kõige kõrgema edetabelikohaga mängija, kes tabeli alumisest poolest veerandfinaali jõudis. Ülejäänud kolm on Anastassia Pavljutšenkova (Venemaa, 32.), Paula Badosa (Hispaania, 35.) ja Tamara Zidanšek (Sloveenia, 85.). Keegi neist peab jõudma finaali.

scroll to top