Väsimatu Kristjan Tamm: viis ja pool tundi väljakul, kaks võitu

– Kristjan Tamm / Foto: Toomas Kuum

Alates eile õhtust kuni tänase pärastlõunani on Kristjan Tamm mänginud Tabarka ITF World Tennis Touri 15 000 USD auhinnafondiga turniiril kaks üksikmängu, mis kestsid kokku 5,5 tundi, ja mõlemad võitnud!

Tänane 2. ringi kohtumine prantslase Damien Bayardiga, kes oli Tammest ITF-i edetabelis ees vaid sajakonna koha võrra (vastavalt 844. ja 953.), kestis 2 tundi ja 38 minutit ning eestlane võitis 2:6, 7:5, 6:3. Eilne mäng samuti prantslase Mathieu Perchicot’ vastu oli kestnud 2 tundi ja 52 minutit. Tõsi, Bayard viibis eile väljakul vaid kaks minutit vähem, seega oli ta enam-vähem sama väsinud.

Esimeses setis ei saanud Tamm pallinguga hakkama. Ta kaotas kolm oma servi ja kuigi murdis ise ühe, polnud sellest kasu. Teises setis alustas Tamm murdega, aga Bayard sai selle kohe tagasi. Järgmistes geimides oli prantslasel ohtralt murdepalle, aga Tamm päästis need kõik, murdis ise vastase seisul 5:5 ja võitis seti. Otsustava seti seisul 3:3 kandus aga vaekauss kindlalt Tamme poolele. Kaks murret tõid talle võidu ja pääsu veerandfinaali.

Tamm lõi 4 ässa, kuid tegi ka 4 topeltviga, ent vastane vastavalt 2 ja 5. Esimese servi õnnestumisprotsent oli Tammel kehvem (vastavalt 53 ja 60%), aga eestlane võitis esimeselt pallingult 69 ja Bayard 63% punktidest. Teise pallingu numbrid olid täiesti võrdsed. Kuid juba teist päeva järjest oli Tamm parem murdepallide realiseerimisel: temal 11st 5, Bayardil 14st 4.

Kaks prantslast alistatud, aga kolmas ja kõige kõvem prantslane ootab ees. Tamm kohtub veerandfinaalis teisena asetatud 21-aastase Corentin Denollyga, kes 2015. aastal oli maailma juunioride edetabeli kolmas number. Siiski, võrreldes paljude teiste 1997. aastal sündinud tennisistidega (esisajas näiteks Alexander Zverev, Reilly Opelka ja Aleksandr Rublev), pole Denolly meeste seas veel läbi löönud, ta on hetkel ATP edetabelis 425., parim koht on olnud 356.