Kristjan Tamm kaotas Tuneesias veerandfinaalis

– Tenniseväljak / Foto: Pixabay

Kaks prantslast alistatud, ei suutnud Kristjan Tamm enam ITF World Tennis Touri 15 000 USD auhinnafondiga turniiril Tabarkas (Tuneesia) alistada kolmandat. Ta jäi teisena asetatud Corentin Denollyle alla 1:6, 5:7.

Praegu 21-aastane Denolly oli neli aastat tagasi maailma juunioride edetabeli kolmas reket, nüüd aga ATP 425. ja ITF World Tennis Touri 55. reket. Mäng oli ühepoolne seisuni 1:6 (ainsa geimi teenis Tamm vastase servil), 0:2. Eestlane sai siis murde tagasi ja asus 3:2 juhtima. Ta oli ees ka 5:4, aga settpallile lähedale ei jõudnud. Seejärel murdis Denolly Tamme pallingu ja mäng oli otsustatud.

Tamm lõi 2 ässa ja tegi 4 topeltviga (prantslane vastavalt 1 ja 2), aga esimese pallingu õnnestumisprotsent oli meestel üsna erinev – Tamm 57 ja Denolly 77%. Kuna Denolly võitis nii kõrge õnnestumisprotsendi juures ka 72% esimese servi punktidest (Tamm 60%), polnudki ime, et ta vaid kaks pallingugeimi loovutas. Tamm kasutas murdepalle 6st 2, Denolly 9st 5.

Kuid kvalifikatsioonist alustanud Tamme jõudmine veerandfinaali oli ikkagi hea saavutus, mis peaks eestlast ka ITF-i edetabelis pisut tõstma.