Markus Mölder tegi Aizkraukles hea turniiri

Markus Mölder. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Läti linnakeses Aizkraukles teist nädalat järjest toimunud ITFi juunioride 3. kategooria turniiril jõudis Markus Mölder finaali. Jürgen Zoppi juhendamisel harjutav Mölder võttis mitu tublit skalpi, enne kui finaalis pidi tunnistama Norra suurlootuse Nicolai Budkov Kjaeri 6:1, 7:5 paremust.

Head vaimujõudu näidanud Mölder (ITFJ 435.) alistas kolm esimest vastast kolmes setis. Kõigepealt alistus Läti juunioride teine reket Daniels Tens (ITFJ 387.) 6:3, 3:6, 7:5, seejärel sai Eesti mängija jagu britt Joel Mark Gibsonist (ITFJ 603.) 5:7, 6:4, 7:5 ning veerandfinaalis Küprose mängija Andreas Timinist (ITFJ 404.) 6:3, 5:7, 6:3. Mölder ise kahe esimese mänguga rahule ei jäänud: “Hea meel on, et kuidagi läbi tulin sealt, et võidud ära tulid ja võitlust oli, kuid mänguga kuidagi rahule ei saanud jääda. Veerandfinaalis oli juba parem, Timini on selline uskumatu tundega vend, lühemat kasvu, aga touch on ülihea. Selles mängus tundsin väljakut juba paremini.“

Poolfinaalis alistus Mölderile turniiritabeli kolmas paigutus, tugev britt Viktor Frydrych (ITFJ 263.) 6:4, 7:6 (2). Finaalis tuli paraku norralase Budkov Kjaeri paremust tunnistada 1:6, 5:7. Mölder sõnas, et Frydrychi vastu tegi ta hea partii. „Tegelikult olid mul oma võimalused ka finaalis Kjaeri vastu, esimeses setis oli väike kips peal, teises oli mängu küll. Ega Kjaer midagi ületatamatut ka ei ole, hea tempoga lööb palli küll väljakusse, aga ise suurt ei sutsa.“

Kalendriaasta viimase turniiri edukalt lõpetanud Mölder keskendub nüüd pisikeste tervisemurede likvideerimisele: „Järgmist turniiri veel ei teagi täpselt, selge on see, et käesoleval aastal enam ei võistle, tegelen tervisega ja siis vaatame edasi.“

Eesti noormeestest jõudis Denis Maijorov veerandfinaali ning Georg Strasch teise ringi, kus tuli alla vanduda just Kjaerile 2:6, 5:7.

Mölder võitis koos Suurbritannia mängija Henry Jeffersoniga ka paarismänguturniiiri. Finaal lätlase Tensi ja tšehh Filip Hanzeliniga jäi aga mängimata, sest viimane eemaldati turniirilt pärast üksikmängu poolfinaali Kjaeri vastu. Nimelt käitus Hanzelin poolfinaalis äärmiselt ebasportlikult, peksis pärast kaotust reketi puruks ning „tervitas“ kohtunikku ebatsensuursete väljenditega, mille järel Hanzelin (ITFJ 280.) ka turniirilt eemaldati.

Eesti tütarlaste laeks jäi seekord teine ring, kus Kätriin Reinvald jäi alla 6:3, 6:3 horvaaditarile Dora Miskovicile ning Grete Gull soomlanna Stella Remanderile 1:6, 2:6. Andrea Rootsil tuli avaringis tunnistada Läti piiga, hiljem poolfinaali jõudnud Beatrise Zeltina nappi 6:3, 7:6 (3) paremust ning Laura Rahnel jäi dramaatilises esimese ringi kohtumises veelgi napimalt alla teisele hilisemale poolfinalistile, norralanna Josefine Falsterile 6:7 (4), 6:1, 6:7 (6). Paarismänguturniiril jõudis Roots koos Falsteriga nelja parema paari hulka, paraku jääd poolfinaalis alla Horvaatia duole Nora Knezevic/Miskovic 4:6, 2:6.