fbpx
Close

Uus info: tennisistide abistamisfond 700. edetabelikohast kaugemale ei ulatu

– Raha / Foto: Pixabay

Kui uskuda värsket uudist, siis ATP ja WTA kaudu abistatakse madalamal edetabelikohal asuvatest mängijatest vaid neid, kes paiknevad rankingus 101.-500. kohani.

On olemas juba ka summad, mida need mängijad saavad – raha laekub neile kahes osas. Kui ATP 101.-500. koha tennisistid peaksid saama 8650 dollarit, siis WTA samal edetabelikohal mängijad 10 400 dollarit. Samuti peetakse meeles paarismängus 51. ja 175. koha vahel asuvaid tennisiste, kusjuures meespaarismängijate summa on poole väiksem sellest, mida saavad üksikmängijad, naiste osas ei ole veel täpseid numbreid.

Maailma edetabelis 218. kohal asuv serblanna Aleksandra Krunic, kes kuulub WTA mängijate nõukogusse, teatas BTU Youtube’i kanali vahendusel, et just profitennisistid polnud nõus raha maksmisega allapoole edetabeli 500. kohta. “Kõik naismängijate esindajad arvasid, et 600-700 mängijale pole vaja maksma hakata. Aus oleks aidata esmajoones neid tennisiste, kes sellise auhinnaraha ka tegelikult välja mängivad. Kui sa oled 500. kohast tagapool, siis sa ei saa endale lubada isiklikku treenerit ja oled turniiridel osalemisega miinuses. Me kõik oleme selle perioodi läbi teinud,” ütles Krunic, et oleks põhjendamatu anda suur summa mängijatele, kes poleks seda pausiaegsete kuude jooksul niikuinii oma tulemustega teeninud.

Kuid see pole veel kõik. Oma osa on ITF-il, kes lubas maksta raha 501.-700. kohal asuvatele mängijatele – summasid pole nimetatud. “Teeme kõik, mis meie võimuses, et ka need tennisistid, kes alles alustavad tõusu edetabeliredelil, saaksid abi, mida nad vajavad,” ütles ITF-i president David Haggerty.

Kui väljakuulutatud jaotus saab teoks, teeniksid Eesti madalama edetabelikohaga mängijatest raha ainult Jürgen Zopp ja Elena Malõgina ning seda vaid ITF-i kaudu.

scroll to top