Uskumatu mäng: Maileen Nuudi võitis 12 geimi järjest!

Maileen Nuudi. / Foto: Allar Hint

Maileen Nuudi näitas hiilgemängu Solarino (Itaalia) ITF-i W25 turniiri veerandfinaalis, kui alistas Soome teise reketi Laura Hietaranta (WTA 458.) 6:2, 6:0.

Sealjuures alustas Nuudi kahe geimi kaotamisega, aga võitis siis 12 geimi järjest. Alles kuus nädalat tagasi oli samuti Itaalias Santa Margherita di Pula turniiril Hietarantale kaotanud, aga tookord mängiti liivaväljakul. Solarinos on väljakukatteks liivaga täidetud kunstmuru ja mängitakse väljas. See linn paikneb Sitsiilia saarel, kus novembris on veel tavapäraselt üle 20 kraadi sooja.

Punktides ei olnud Nuudi edu võib-olla nii suur, kui tulemus eeldaks – 54:30. Ainult ühe geimi võitis Nuudi nulliga ja huvitav on veel selline statistika: lausa üheksas geimis võitis esimese punkti Hietaranta. Nuudi lõi esimest servi sisse 74% ja võitis esimeselt pallingult 71% punktidest. Murdepalle realiseeris ta 8st 6 ja Hietaranta 2st 1. Kuid soomlanna mõlemad murdepallid olid teises geimis, mille ta võitis. Seegi näitab, kui kindel oli Nuudi oma servil pärast 0:2 seisu. Ja loomulikult tõrjel ka.

Solarinos on juhtunud palju üllatusi, mistõttu enam ei oleks ka ootamatu Nuudi turniirivõit, sest neljast poolfinalistist on ta edetabelikoha põhjal paremuselt teine. Aga muidugi ei saa sellele tugineda, sest kui seni pole Solarinos edetabelikoht midagi maksnud, ei pruugi ka edaspidi tähendada. Nuudi kohtub poolfinaalis kvalifikatsioonist edasi pääsenud Emilie Lindhiga (Suurbritannia, WTA 629.), kes on samuti 23-aastane.

Ameeriklanna Vivian Wolff (394.) on kõrgeima edetabelikohaga poolfinalist. Augusti lõpus võitis Wolff Oldenzaali W40 turniiril Nuudit 7:5, 4:6, 6:4, seega olid nad enam-vähem võrdsed. Kuid ka tookord mängiti saviliival. Praeguse seisuga oleks Nuudi ja Wolffi kohtumine finaalis kõige tõenäolisem.