fbpx
Close

Mark Lajal sai kvalifikatsiooni avaringis võidu ja kohtub nüüd endise TOP50 tennisistiga

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Mark Lajal mängib Oeirases (Portugal) teist nädalat järjest Challenger-turniiril. Kui aga sel nädalal oli turniir Challenger 50 tasemega, siis täna kvalifikatsioonivõistlusega alanud turniiri on 75 tasemega, mis tähendab ka suuremat auhinnafondi (73 000 dollarit).

Challenger 75 turniirile oli raskem pääseda, esialgu oli Lajal oma 403. edetabelikohaga joone all, aga pärast mõne mängija loobumist pääses kvalifikatsiooni. Talle loositi vastu maailma 336. reket Alibek Katšmazov, Venemaa mängija, kes hetkel esineb neutraalsena. Lajal sai aga endast peaaegu 70 kohta eespool asunud tennisisti üle veenva 6:2, 6:4 võidu. Lajal alustas veenvalt, juhtides 4:0. Kolmanda murde tegi Lajal teise seti avageimis, kuid siis sai Katšmazov murde tagasi. Rohkem oma servigeime Lajal ei kaotanud, aga ühe murde tegi veel seisul 3:3 ja see tagas võidu. Lajali esimese servi õnnestumisprotsent oli väga hea – 76. Ta oli ka tunduvalt parem murdepallide realiseerimisel: Lajal 5st 4, Katšmazov 6st 1.

Kvalfikatsiooni otsustavas ringis kohtub Lajal 35-aastase ukrainlase Ilja Martšenkoga, kes praegu on edetabelis eestlase taga (412,), aga 2016. aastal kuulus ta parimal nädalal TOP50 sekka (49.). Samal hooajal jõudis ukrainlane US Openil neljandasse ringi. Kuid veel tunamullu võitis Martšenko Biellas karjääri kaheksanda Challenger-turniiri, alistades finaalis Andy Murray. Ka Martšenko sai kvalifikatsioonis osaleda tänu loobumistele.

Lisame veel, et sel nädalal Oeiras 50 Challengeril Lajalit otsustavas setis 7:6 võitnud rumeenlane Filip Cristian Jianu jõudis finaali, kus siiski kaotas. Seega ei olnud Lajalil loosiõnne.

scroll to top