fbpx
Close

Tsitsipase napp võit aitas Thiemi poolfinaali

Stefanos Tsitsipas pärast võitu. / Foto: Reuters/Scanpix

ATP finaalturniiri London 2020 alagrupi teine voor lõppes tõeliselt dramaatilise lahinguga, kus tiitlikaitsja Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 6) võitis Andrei Rublevi (Venemaa, 7) 6:1, 4:6, 7:6.

Esimene sett ei tõotanud kuidagi pikka mängu. Tsitsipas mängis oma servil laitmatult, aga Rublev tegi ohtralt vigu ja lasi enda pallingu kaks korda murda. Sett kestis vaid 19 minutit!

Kuid tennises paraku ei loe, kui suurelt sa seti võidad, sest punktid lähevad uuesti nulli. Ja kuigi teises setis oli ka esimesena murdevõimalus Tsitsipasel (seisul 3:3 juhtis Rublevi servil 40:15), tegi hoopis venelane murde siis, kui seda enam tagasi ei saanudki võtta. Ta läks seisul 5:4 vastase servil 40:0 ette ja kasutas ära oma ainsa murdepalli senise turniiri kahe mängu jooksul (!), sest Rafael Nadali (Hispaania) vastu tal murdepalli polnudki.

Nii võib juba eelnevast mõista, et ka otsustavas setis polnud Rublevil murdepalli, aga Tsitsipasel oli taas – seisul 1:1 koguni viis! Kuid vaatamata sellele hakkas mänguline ülekaal ikkagi kanduma Rublevi poolele. Ta tegi endiselt lihtvigu pisut rohkem kui Tsitsipas, aga domineeris üha sagedamini pallivahetustes. Rublevi esimene võimalus tuli seisul 6:5, kui Tsitsipas jäi oma pallingul taha 0:30. Kuid ta leidis õigel hetkel hea servihoo ja viigistas 6:6.

Tie-break’is tegi Rublev kaks jämedat viga ja Tsitsipas juhtis 5:2. Nüüd võttis Rublev oma servid kindlalt ära ja siis ka tõrjus hästi – veel kaks punkti venelasele! Rublevi teine võiduvõimalus oli juba konkreetsem – oma palling seisul 6:5. Aga ta tegi topeltvea! Kusjuures ainsa selles kohtumises! Tsitsipas võttis ka järgmise punkti ja siis lõpetas oma servil, ehkki mitte ründelöögiga, vaid Rublevi vea tõttu.

Lihtvead lõpuks otsustasidki, sest Tsitsipas tegi neid 16, aga Rublev poole rohkem ehk 32. Äralöökidega jäi venelane peale 26:24. Samas võib kreeklase võitu pidada ikkagi teenituks, sest punktidega jäi ta peale koguni 95:83 ja jäänuks ka siis, kui tie-break’i kaotanuks. Kuigi mõlemad mehed servisid hästi, oli ässasid vähe – Rublev 4 ja Tsitsipas 3. Esimene serv õnnestus Tsitsipasel 73 ja Rublevil 69%, punkte teenis esimeselt pallingult kreeklane 80 ja venelane 70%.

“Mäng oli mõlemalt poolt kõrgetasemeline,” arvas Tsitsipas väljaku intervjuus. “Eelmise aasta võit siinsamas Londonis on andnud mulle kogemusi juurde, selle abil suutsin keskenduda ja võidelda lõpuni.” Tsitsipas asus nüüd Rublevi vastu omavahelistes mängudes juhtima 3:2, aga huvitav on see, et pärast koroonaviiruse pausi on mehed kohtunud kolmel korral tähtsas mängus. Septembris võitis Rublev Hamburgi turniiri finaalis, oktoobris Tsitsipas Prantsusmaa lahtiste veerandfinaalis ja novembris ATP finaalturniiril.

Mida tähendas aga Tsitsipase võit alagrupi tabelis? Nimelt läks see lihtsamaks: teisipäeval Nadali alistanud Dominic Thiem (Austria) tagas nüüd London 2020 grupi esikoha ja Rublev on igal juhul viimane. Nad mängivad neljapäeval omavahel, kuid hoolimata turniiri mõttes tähtsusetust matšist on mängus siiski 200 ATP punkti ja 153 000 dollarit. Nadali ja Tsitsipase mäng aga otsustab, kumb saab alagrupist teisena edasi. Mingit settide või geimide lugemist ei tule, sest kui isegi Thiem kaotab Rublevile, on ta omavahelise mänguga ikka parem nii Nadalist kui Tsitsipasest ja Rublev samal põhjusel mõlemast taga.

Enne aga peetakse kolmapäeval Tokyo 1970 grupi teine voor, kus kell 16 (Eesti aeg) kohtuvad esimese vooru kaotajad Alexander Zverev (Saksamaa, 5) ja Diego Schwartzman (Argentiina, 8) ja kell 22 võitjad Novak Djokovic (Serbia, 1) ja Daniil Medvedev (Venemaa). Ka selles nelikus võib homme selguda üks poolfinaali pääseja, aga mingil juhul ei selgu veel mõlemat, mistõttu viimaseks vooruks jääb pinge ka selles grupis alles.

scroll to top