fbpx
Close

Treener Taavi Tuisk: Kiira Paškov ja Nora Olivia Adamson kuuluvad omavanuste Euroopa tippu

Treener Taavi Tuisk, Nora Olivia Adamson ja Kiira Paškov U12 Festivalil Rafael Nadali akadeemias. / Foto: Tennis Europe

Lõppenud nädalal toimus Hispaanias Rafael Nadali tenniseakadeemias suur festival, kuhu said kutse organiseerijate nägemuse kohaselt 32 Euroopa paremat kuni 12-aastast poissi ja tüdrukut. Eestist pälvisid au turniirist ja sellega kaasnevast melust osa võtta Kiira Paškov ja Nora Olivia Adamson, kes mõlemad kindlustasid kutse vägevale võistlusele varasema Tennis Europe`i U12 1. kategooria turniiri võiduga.

Kui eelmisel aastal õnnestus Paškovil aasta nooremana Tennis Europe 12&Under Festivali raames turniir võita, siis seekord tuli pärast kaht kindlat võitu tunnistada Läti tüdruku Darina Matvejeva 6:3, 6:4 paremust ning alagrupist meie tulevikulootus edasi ei pääsenud.

Eesti tüdrukutel hoidis turniiril silma peal Paškovi treener Taavi Tuisk, kelle sõnul on Nadali U12 Festivali turniiri puhul kindlasti tegemist selle vanuseklassi kõige kõrgetasemelisema turniiriga Euroopas. „Mängud toimusid kõvakattel, kuid väljas, suhteliselt kõva tuule käes. See võis pisut Kiira mängu mõjutada, kuid Matvejeva mängis just Paškovi vastu oma parima mängu turniiril, samas sai Kiira varem kaks head võitu.“

Nora Olivia Adamsonile sattus loosi tahtel väga tugev alagrupp ning üksikmängus jäi meie tüdrukul võiduarve avamata. Kõige lähemal oli Adamson võidule avakohtumises Slovakkia mängija Sofia Rachel Kocisovaga. Vastase nappi paremust tuli tunnistada alles otsustavas tie-break setis 4:6, 6:3, 7:10.

„Nora mängis tegelikult väga tublilt, eriti Slovakkia tüdruku vastu. Üldist mängupilti hinnates kuuluvad meie kaks tüdrukut vaieldamatult omavanuste Euroopa tippu, seda on heameel tõdeda. Igal juhul on Nadali Festivali puhul tegemist kõvema turniiriga kui ükskõik milline Tennis Europe`i U12 1. kategooria turniir. Kui 1. kategooria turniiridel satub tabelisse ikka ka nõrgemaid mängijaid, siis siin 32 mängija hulgas oskavad kõik mängida ja tulemusi on võimatu ennustada. Tase on väga ühtlane ja kõrge ning kõik võivad heal päeval kõiki võita. Pääses ju poolfinaali Saksa tüdruk Ida Wobker, keda näiteks Kiira on varem mitu korda võitnud,“ rääkis Tuisk Tennisnetile.

Turniiri esikoht läks seekord Lätti, kus U12 ja U14 vanuseklassis väga palju korralikke mängijaid – võitjaks tuli meie piigadelegi hästi tuttav Keisija Berzina.

Tüdrukute paarismängus jõudsid Adamson/Paškov aga poolfinaali. Esimeses ringis said Eesti noormängijad jagu Slovakkia paarist Kocisova/Viktoria Novakova 6:2, 7:5, veerandfinaalis alistati Iisraeli/Rootsi kooslus Aline Amsalem/Grace Bernstein 6:4, 6:2. Poolfinaalis tuli pärast pingelist lahingut alla vanduda Austria duole Lea Haider-Maurer/Anna Pircher 1:6, 6:1, 8:10.

Tuisk lausus meie tüdrukute paarismängu kohta, et poolfinaalivastased olid tegelikult võidetavad: “Austerlannade vastu ei oldud mänguks valmis, teises setis mängiti juba väga hästi ning kolmandas kahjuks taas nagu esimeses.“ Ometi on sellisel turniiril nelja parema paari hulka jõudmine kindlasti Eesti tüdrukute jaoks vahva saavutus.

Paškov võtab sel aastal veel osa Portugalis toimuvast U12. 1 kategooria turniirist, järgmisel aastal kuuluvad nii Adamson kui Paškov juba U14 vanuseklassi.

scroll to top