fbpx
Close

Treener Andres Kuhi: Kenneth Raisma hakkab enesekindlust tagasi saama

– Andres Kuhi | Foto: Andres Kuhi

Treener Andres Kuhil oli täna Moskva ITF-i turniiril üpris keeruline olukord, sest kaks tema õpilast, Kenneth Raisma ja Daniil Glinka, mängisid täiesti üheaegselt.

Nagu tulemuste loost võisite lugeda, siis Raisma võitis ja Glinka kaotas, kuid kiidusõnu jagus Kuhil mõlemale, samas ta tõi välja ka mõned asjad, mis veel vajavad parandamist.

“Nad mängisid kõrvuti väljakutel ning pilguga sain siiski jälgida mõlemat. Kui üks punkti lõpetas, vaatasin kohe teise mängu. Aga jah, niimoodi päris süveneda on keeruline,” tunnistas Kuhi. “Kindlasti mängis Kenneth oma parima mängu veerandfinaalis Jevgeni Tjurnevi vastu, sest tema oli parema tasemega mees kui tänane vastame Danilov, kes pigem üritas algul hullu panna, aga sellise stiiliga kaua läbi ei löö. Kuigi Kenneth ei mänginud nii hästi nagu eile, piisas talle sellest Danilovi alistamiseks. Tegi vastase elu ebamugavaks ja pikapeale mängis üle.”

“Tjurnev proovis aga eile Kennethi vastu erinevat taktikat, kord oli kiirem ja teravam, siis üritas jälle stabiilsusega paremust leida,” jätkas Kuhi. “Aga kui ausalt öelda, siis edetabelikohale vaatamata on Kenneth minu meelest tasemelt siiski Tjurnevist natuke parem. Kuid tal on veel pisut vähe võite naha all. Enesekindlus hakkab tulema, aga veel oleks tarvis õnnestumisi, et trennis tehtut sajaprotsendiliselt realiseerida.”

Kuhi loodab homsest poolfinaalis teisena asetatud Sanjar Faizijeviga pisut teistsugust mängu kui täna. “Faizijev on rahulikum mängija, tema ei hakka kindlasti hullu panema ja riskima. Kuid tegelikult Kennethile pigem selline mäng meeldib, sest siis saab rohkem taktikaliselt tegutseda. Loodame parimat,” ütles Kuhi.

Glinkal oli täna väga kogenud vastane 34-aastase Konstantin Kravtšuki näol. “Kui välja arvata mõned mõõnad, kus Daniil pallingugeimid loovutas, servis ta kokkuvõttes siiski väga hästi, aga tõrjel oli täna veidi kehvem kui eelmistel päevadel. Ta ei olnud piisavalt julge, proovis kindla peale tegutseda, aga vastas oli väga kogenud mees. Kravtšuk ei teinudki midagi erilist ning äralööke sooritas Daniil rohkem, aga tegi ka rohkem lihtvigu. Minu arust on ka Daniili mängutase selgelt tõusnud ega vasta kaugeltki tema praegusele edetabelikohale. Aga samamoodi nagu Kenneth, vajab ka Daniil eneseusku juurde. Kuid tehniline baas on tal kõrgemale tõusmiseks olemas, vaja veel natuke lihvida ja puhtamalt mängida – Moskvas tal esimese ringi mängus tuli juba päris korralik esitus,” võttis Kuhi kokku.

scroll to top