Kenneth Raisma võitis jälle!

– Kenneth Raisma / Foto: Toomas Kuum

Suurepärases hoos on Kenneth Raisma Moskvas ITF-i 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiril, kus ta pärast tänast 6:2, 6:4 võitu Savrijan Danilovi (Venemaa, 8) üle on jõudnud poolfinaali.

Kui neljapäeval Jevgeni Tjurnevi (Venemaa, 3) vastu tõi Raismale edu eelkõige oma pallingu hoidmine, siis täna hiilgas Eesti tennisist just tõrjetel. Oma servi loovutas ta kolmel korral, aga vastase pallingu murdis kuus korda. Hea oli ka see, et mõlemas setis suutis Raisma välja tulla kaotusseisust. Avasetis läks ATP edetabeli 656. mängija Danilov 2:0 ette, aga pärast seda ei saanud geimigi.

Teises setis juhtis Venemaa mängija 3:0, aga Raisma vastas taas kahe murdega ja juhtis 4:3. Seekord küll nii lepase reega asi ei läinud, sest Raisma loovutas 40:30 eduseisust veel oma servi, aga seejärel kahes viimases geimis andis vastasele ära vaid kaks punkti. Raisma lõi 4 ässa ja tegi 5 topeltviga, esimene serv õnnestus 51%, kuid ta võitis sellelt 76% punktidest. Teine palling oli täna ehk pisut lahjem kui eile, sest Raisma võitis 36% punktidest. Et aga Danilov võitis oma esimeselt pallingult ainult 46% punktidest, oli Raisma ülekaal selge ja tal polnudki vaja täiuslikku esitust. Murdepalle realiseeris Raisma 11st 6, mis on muidugi hea tulemus.

Poolfinaalis tuleb Raismal kokku minna teisena asetatud Sanjar Faizijeviga (Usbekistan), kes on ATP edetabelis 445. ja ITF-i edetabelis 68. Aga senised mängud on näidanud, et maailma 500 piirimail asuvate tennisistidega võib Raisma edukalt mängida.

Daniil Glinka heitles visalt turniiril esimesna asetatud Konstantin Kravtšukiga, kes on kunagi kuulunud ka maailma esisajasse (parim koht 76.). Praegu on Kravtšuk ATP edetabeli 451. ja ITF-i 41. mees. Glinka kaotas 4:6, 5:7, aga pigem tuleb tema tulemust lugeda positiivseks. Mõlemas setis asus Kravtšuk murdega ette. Esimeses setis ei suutnud Glinka seda tagasi teha, aga teises setis, kui venelane oli läinud 5:4 juhtima, teenis Glinka järgmises geimis oma mängu esimese murdepalli ja kohe realiseeris selle. Viimasel hetkel suutis seega Eesti tennisist vajaliku murde leida. Ent kogenud Kravtšuk leidis siiski uue käigu, murdis taas Glinka servi ja võitis.

Glinka lõi 2 ässa ja tegi 2 topeltviga, esimese servi protsent oli 53 ning ta võitis sellelt pallingult 74% punktidest, aga vastane koguni 93%!