Australian Openi naiste üksikmäng lõppes tõelise thrilleriga, kus nii Naomi Osaka (Jaapan, 4) ja Petra Kvitova (Tšehhi, 8) näitasid kõrget mängutaset ja head närvi. Teises setis kolm matšpalli maha mänginud Osaka jäi lõpuks peale 7:6, 5:7, 6:4.
Statistika ei näidanud küll äralöökide arvu ülekaalu lihtvigade suhtes (Osakal need näitajad võrdsed 33:33, Kvitoval vastavalt 33 ja 39), kuid palju oli ka selliseid punkte, kus ründav pool sundis vastase eksima. Mängutaseme tegi kõrgeks ka tõsiasi, et kui keegi pääses juhtima, pani teine tennisist kohe käigu juurde. Nii säilis pinge algusest lõpuni.
Esimeses setis murdeid ei olnudki, aga Osaka oli serviga rohkem hädas. Seisudel 2:2 ja 3:3 oli Kvitoval kokku viis murdepalli, mis jäid realiseerimata. Korra päästis Osaka ka 0:40 seisu, kuid hiljem sai sellest hoopis Kvitova firmamärk. Tie-break oli paraku ühepoolne ja lõppes Osaka 7:2 võiduga.
Teises setis hakkas juhtuma. Kvitova sai murdega ette 2:0, aga loovutas siis kaks pallingugeimi järjest ja jäi taha 2:4. Eduseisul 5:3 oli Osaka Kvitova pallingul 40:0 ees, kuid tšehhitar päästis esimese matšpalli äralöögiga, edaspidi ei suutnud aga Osaka vastase tugevat pallingut tõrjuda. Muidugi jäi jaapanlasel kohe veel üks suurepärane šanss – oma servigeim. Aga Osaka kaotas ka selle ja siis seti otsa 5:7.
Kas kõik läbi? Ei! Kuigi Osaka oli teise seti lõpus pinges, sai ta endast jagu ja asus kolmandat setti taas murdega juhtima. Seisul 4:2 juhtis jaapanlanna vastase pallingul jälle 40:0, aga andis taas edu käest. Seekord aga Kvitoval enam šanssi ei tekkinud. Osaka loovutas oma kahes viimases pallingugeimis ainult ühe punkti ja võitis teenitult karjääri teise suure slämmi tiitli.
Murdepallide päästmises olid mõlemad mängijad head, sest Osaka realiseeris neid 14st 3 ja Kvitova 10st 3. Minimaalse edu, mis võis ka vaekausi napilt Osaka poole kallutada, saavutas jaapanlanna esimesel servil, kus ta lõi 9 ässa Kvitova 5 vastu ja võitis 76% punktidest (Kvitova 71%).
Autasustamisel tõstis Osaka kõigepealt esile vastast. “Südamlikud õnnesoovid Petrale, olen alati tahtnud sinuga mängida,” ütles jaapanlanna, kes polnud varem Kvitovaga väljakul kohtunud. “Sa oled nii palju pidanud läbi elama ja ausalt öeldes ma poleks tahtnud, et see olnuks meie esimene mäng. Sa oled suurepärane ja mul oli au sinuga finaalis kohtuda.” Osaka tänusõnad tiimile olid juba triviaalsed, paljud ütlevad võidukõnes, et ei oleks ilma abilisteta nii kaugele jõudnud.
Kvitova pidas emotsionaalse kõne, sest ta mängis oma esimese slämmiturniiri finaali pärast 2016. aasta detsembri noarünnakut. “See on hullumeelne. Ma ei suuda uskuda, et lõpetasin just suure slämmi finaali,” ei olnud Kvitova kaotuses liiga pettunud, vaid pidas seda pigem kingituseks, et ta pärast vigastust ja psüühilist traumat üldse tippu tagasi jõudis. “Minu tiim aitas mind raskest perioodist läbi. Nad jäid minuga isegi siis, kui polnud kindel, kas saan üldse veel reketit kätte võtta. Vajasin nende positiivsust ja tuge.”
Osaka asus nüüd maailma edetabelit juhtima päris kindlalt 7030 punktiga. Sellest summast lõviosa (5000 punkti) moodustavad kaks slämmivõitu ja Indian Wellsi turniiri võit. Kuna enne US Openit ei ole Osakal lisaks Indian Wellsile liiga palju punkte kaitsta, on üpris tõenäoline, et ta jääb esireketi kohale kauaks, sest 6290 punktiga teisel kohal asuv Kvitova peab kevadel üsna palju punkte kaitsma.