fbpx
Close

Winter CUP: Eesti U12 poisid alistasid Läti ja tüdrukud Soome

– Eesti U12 Winter Cup tiimid / Foto: Igor Pissarev

Tõelise põnevusetenduse pakkusid kodupublikule Karulaugu Spordikeskuses jätkunud Tennis Europe U12 vanuseklassi Winter Cupi alagrupiturniiril nii Eesti poisid kui ka tüdrukud, kes alustasid matši kaotusega, aga võitsid 2:1 vastavalt Läti ja Soome.

Eesti poisid jäid Läti vastu 0:1 taha, kui meie teine number Robin Kilp kaotas Aleksandrs Sotikovsile 1:6, 2:6. Esinumbrite kohtumises läks Läti setiga ette, aga Samuel Mandelkorn tõi mängu pöörde ja alistas Danila Folkheimsi 4:6, 7:5, 6:3. Paarismängus tõid Mandelkorn ja Oliver Parik otsustava punkti 7:5, 4:6, 10:5 võiduga Sotikovsi ja Eduards Karpovsi üle.

Eesti kohtub nüüd homme 5.-6. koha mängus Armeeniaga, kes pidi samuti maid jagama naabriga ning alistas Gruusia 2:1. Finaalis mängivad Venemaa ja Rumeenia, kuid mõlemad on taganud koha Winter Cupi finaalturniiril.

Eesti ja Soome tüdrukute kohtumine kulges sama stsenaariumiga. Nikol Kedun kaotas Emma Tuominenile 2:6, 3:6, aga esinumbrite kohtumises võitis Adriana Roots pärast seti kaotamist Liinu Heiskaneni 3:6, 7:5, 6:3. Otsustas taas paarismäng, kus Roots ja Sofia Yatsunyk võitsid Tuomineni ja Emilia Lehtineni 6:2, 6:4.

5.-6. koha mängus kohtub Eesti Valgevenega, kes alistas Leedu 3:0. Finaali pääsesid Prantsusmaa ja Venemaa.

scroll to top