Tiitlikaitsja Daniil Medvedev servis vääramatult, kuid kulutas võitmiseks ikkagi kolm setti

Daniil Medvedev. / Foto: AFP/Scanpix

ATP finaalturniiri Torinos avas tiitlikaitsja Daniil Medvedevi (Venemaa, 2) kohtumine Hubert Hurkacziga (Poola, 7). Kuigi Medvedev ei kaotanud ühtki servigeimi, kulus tal võitmiseks siiski kolm setti – 6:7, 6:3, 6:4.

Veelgi enam – Hurkaczil polnud isegi ühtki murdepalli. Kui aga vastane servi ei loovuta, on seti võitmiseks vaid üks võimalus – teha seda tie-break’is. Seda suutis esimeses setis ka Hurkacz, kelle servil polnud Medvedevil samuti murdepalli. Vaid ühes poolaka servigeimis oli seis 40:40, kõik ülejäänud geimid lõppesid kiiremini. Tie-break’is asus Hurkacz juhtima 6:2, kuid alles viimase ehk neljanda settpalli sai ta võidetud.

Kuid järgmises kahes setis juhtus nii, et Hurkacz kaotas servigeimi kohe algul: teises setis oli see teine ja kolmandas esimene geim. Teises setis õnnestus Hurkaczil vastase kahes servigeimis saada seis 40:40, kuid otsustavas setis ei õnnestunud isegi tasamänguni jõuda. Loomulikult olid meeste servinäitajad sellise mängu järel ka väga head: ässad Medvedevi kasuks 15:12, ainult ühe topeltvea tegi venelane, mitte ühtki poolakas, esimese servi õnnestumisprotsent Medvedevil 88 (!), Hurkaczil 78. Esimeselt servilt võitis Medvedev 81 ja Hurkacz 74% punktidest. Kui Medvedev selliselt mängib, kes teda üldse võita suudab?

“Mul oli null murdepalli kaitsta, seega ma ei sattunud kunagi surve alla,” pidas ka Medvedev servi võidu võtmeks. “Samal ajal olid ka minul ainult kahes Huberti servigeimis murdepallid. Olen superõnnelik, et suutsin mõlemal korral murde teha.” Matši ilusaim punkt mängiti kolmanda seti teises geimis, kui Medvedev oli just murdega ette saanud. Venelane võitis 29-löögilise pallivahetuse ja kutsus rahvast üles juubeldama. “Mäletan seda punkti väga hästi, sest see oli ainus kord, kus ma sain publikuga suhelda. Muidu olid ainult ässad, kiired äralöögid ja lihtvead.”

Punase alagrupi teises mängus kohtuvad kell 22 õhtul Alexander Zverev (Saksamaa, 3) ja Matteo Berrettini (Itaalia, 6).