fbpx
Close

Arina Sabalenka võit kindlustas Paula Badosale alagrupivõidu

Arina Sabalenka. / Foto: AP/Scanpix

WTA finaalturniiril on seni kõik tasavägisemad mängud peetud õhtusel ehk meie aja järgi öisel sessioonil. Ühe erandiga on need kohtumised lõppenud kolmes setis ja möödund ööl alistas Arina Sabalenka (Valgevene, 1) Chichen Itza alagrupis Iga Swiateki (Poola) 2:6, 6:2, 7:5.

Tulemus meenutab väga päev varem öösel peetud mängu, kus Garbine Muguruza (Hispaania, 6) teises alagrupis samuti pärast 2:6 kaotatud avasetti võitis Barbora Krejcikova (Tšehhi, 2).

Kuid tabeliseis on Chichen Itza alagrupis nüüd teistsugune. Kuna Paula Badosa (Hispaania, 7) on alistanud nii Sabalenka kui ka ühe võidu saanud Maria Sakkari (Kreeka, 4), on ta juba esikoha alagrupis kindlustanud. Kui Badosa kaotaks viimases voorus Swiatekile jääks ta esikohta jagama Sabalenka-Sakkari mängu võitjaga, kuid edestaks emba-kumba omavahelise mängu võitmise tõttu. Poolataril pole enam mingil juhul alagrupi viimasest kohast pääsu, kuigi WTA finaalturniiri neljakordne tšempion Chris Evert ennustas teda turniiri võitjaks.

Kaks esimest setti kulgesid sarnaselt, ainult võitja oli erinev. Mõlemas setis oli viigiseis 2:2, aga seejärel murdis vastavalt esimeses setis Swiatek ja teises Sabalenka vastase pallingu kaks korda. Otsustavas setis toimus murre varem ja Sabalenka läks 2:1 ette, kuid järgmises geimis mängis valgevenelanna maha 40:15 edu ja Swiatek viigistas. Pärast seda polnud seisuni 5:5 kummalgi murdepalli. Järgmises geimis oli Swiatek oma servil 0:30 taga, kuid sai ette 40:30. Nüüd võitis aga Sabalenka kolm punkti järjest ja murdis otsustavalt servi. Viimase servigeimi võitis Sabalenka nulliga.

“Ma ei tahtnud pärast esimese matši kaotust enam sama viga korrata. Ma ei tahtnud alla anda,” ütles Sabalenka. “Püüdsin endale sisendada: sa pead kuidagi need pallid sisse lööma. Kui sa ei tunne ennast hästi, pole tähtis, võitle edasi ja ürita parimat.” Valgevenelanna lisas, et energiat andis ka rahva kaasaleamine – kohaliku aja järgi õhtustes mängudes on tribüünid olnud alati täis (nii palju kui koroonapiirangutega lubatud). “Ma ei ole kunagi varem tundnud sellist toetust,” ütles Sabalenka.

Swiatek ei olnud liiga pettunud. “Tegin kaks päeva kõva tööd, et natukenegi mõista, miks ma olin mängus Mariaga (Sakkari – toim.) nii kehv,” ütles ta. “Ma ei taha otsida vabandusi, kuid mul on raske sellest rääkida, sest mind oleks justkui tabanud PMS (menstruaaltsükli eelne halb enesetunne – toim). Täna mängisin juba hästi, kuid ei saanud rütmi korralikult kätte, sest Arina ei lase sul oma rütmis mängida. Tabasin palle mitmel korral raamiga. Kuid võrreldes kahe päeva taguse mänguga ma vähemalt midagi võitsin. Võitsin oma stressi ja kartuse.”

scroll to top