Draama, pinge, võidurõõm: jõudis lõpule Noorte Alexela Mastersi aastalõputurniir

– Georg Strasch / Foto: Mati Hiis/ETL

Pühapäeval toimusid Tallinnas Tondil Forus Spordikeskuses noorte Alexela Masters finaal – ja kohamängud. Kuuest tänasest finaalist läks võitja selgitamiseks kolme setti vaja koguni neljas matšis.

Kuni 12-aastaste tüdrukute seas võitlesid esikoha eest Nora Olivia Adamson (FVTA) ja Elizabeth Averjanov (USTA). Adamson võitis esimese seti 6:2, teises oli parem Averjanov 6:2. Kolmandas läks Adamson ette 5:0, kuid Averjanov ei andnud alla, mängis julgelt edasi. Otsustavas setis seisul 5:2 võitis viimase geimi ikkagi Adamson ning koos sellega ka tüdrukute U12 Mastersi tiitli. Vapralt võidelnud Elizabeth Averjanov ütles, et Alexela Mastersi teise koha näol on tegemist  tema senise parima saavutusega. “Olen turniiriga väga rahul. Esimeses ringis oleks võinud paremini mängida aga kokkuvõttes tegin täna perele toreda isadepäeva kingituse,” sõnas noor tennisepreili.
Kolmanda koha kohtumises oli MK tenniseklubi tüdrukute omavahelises matšis Miia Mihailov parem Kaisa Varulist 6:0, 6:1.

Kuni 12-aastaste poiste finaalmängus tulid platsile koondisesemud Ken Ink (USTA) ja Nikita Smirnov (MKTK). Avasetti domineeris Ink ning võitis kindlalt 6:2. Teise seti teisel poolel aga eksis Smirnov järjest vähem ning viis seisuga 6:4 kohtumise kolmandasse setti. Otsustavaks setiks oli Inki püssirohi otsas ja Smirnov tundis end platsil järjest kindlamalt, tasuks Mastersi turniiri esikoht, viimane sett 6:0. Kolmanda koha kohtumises mängis Konrad Punger (MKTK) üle tublilt pallinud Haapsalu poisi Egert Trave 6:2, 6:2.

U14 poiste seas võidutses Samuel Mandelkorn (USTA). Finaalis kvaliteetset mängu näidanud Mandelkorn alistas Markus Valtsoni (TC2000) 6:4, 6:3. Kolmanda koha sai Tartu poiss Kristofer Karis (MKTK). Pikkade pallivahetustega vürtsitatud lahingu andis talle aga Edwin Averjanov (USTA). Karise võidunumbrid olid 7:6 (3), 6:4.

Tüdrukute U14 vanuseklassis mängiti finaal juba eile, Kiira Paškov (Tondiraba TK) alistas Miriam Ränkeli (MKTK) 7:6 (1), 6:2. Tänases kolmanda koha matšis oli väle Hanka Mühlberg (MKTK) parem Jasmine Sheinist (Tallink City SK) 6:2, 6:2.

Noormeeste U16 finaal kestis kümme minutit vähem, kui kolm tundi. Indrek Herman Raudkivi (USTA) alistas närvesöövas kolmesetilises punkt-punkti heitluses Gleb Paškovi 6:4, 6:7(5), 6:2. Raudkivi sõnul oli tegemist tema parima mänguga lõppeval hooajal. “Läksin finaali lihtsalt mängima. Matši nautima. Ilma konkreetse ülesandeta. Pärast esimest setti, kus ainus servimurre toimus seisul 5:4, tahtsin juba väga võita.” Teine sett läks aga samuti hästi mänginud Paškovile, kes sai setis esmakordselt eduseisu alles tie break`is seisuks 3:2.  “Kui teise seti kaotasin, siis mõtlesin, et kuidas edasi, olin endast juba kõik platsile jätnud. Ainus mõte oli – ma ei murdu!” Kolmandat setti alustas paremini Paškov, kes läks 2:0 juhtima, seejärel aga sai Raudkivi 6 geimivõitu järjest. Kusjuures Paškovil oli seisul 2:1 kasutada kuus geimpalli. Kolmanda koha kohtumises oli Arthur Reinfeldt (Laagri TK) parem Kevin-Kristjan Ubast (USTA) 6:0, 6:4.

Head tennist näidati ka U18 neidude finaalis. Favoriit Laura Rahnel (MKTK) oli siiski Lisette Aljasest (Tondiraba TK) 6:3, 6:1 parem. Kolmanda koha pälvis Gerda Reinaru (EKSM), kes alistas Desire Pärna 6:0, 6:2.

Noormeeste U18 finaal oli täis draamat. Alex-Andre Ojassalu (Tallink City SK) oli juba triivimas näiliselt kerge tiitlivõidu  poole, kuid Georg Strasch arvas teisiti. Avaseti 6:3 võitnud Ojassalu juhtis ka teises 4:0, kuid ei saanud seejärel setis enam geimigi. 6:4 teine sett Straschile. Mis juhtus seisul 3:6, 0:4? “Pinget ei tundnud. Pigem vastupidi,” sõnas Strasch. “Hakkasin pingevabalt mängima, kaotada polnud enam midagi.”
Otsustavas setis oli algupoolel peremees Ojassalu, kes läks ette 4:1. Kuid jällegi ei tähendanud see veel matšvõitu. Strasch mängis täpsemalt ja kindlamalt ning võitis lõpuks kaks ja pool tundi kestnud kohtumise viimase seti 7:5.
“No seisul 1:4 otsustavas mõtlesin pausi ajal, et mida ma ma valesti teen. Tegin väikese analüüsi. Läksin puhkepausilt platsile enesekindlalt. Võidu tõi see, et mängisin matši lõppu targemalt, kui eelnevat kohtumist,” rääkis Strasch, kes järgmisel nädalal sõidab Soome, et osaleda juunioride ITFI turniiril.Kolmanda koha võitis Denis Maijorov (Tallink City SK), kes oli napilt parem treeningkaaslasest Robert Raagist 7:6 (3), 6:4.