fbpx
Close

Tennisest sai koroonaviiruse ohver – Indian Wellsi turniir jäeti ära

Töötaja puhastab Indian Wellsi peaväljakut, aga täna selgus, et seal ei mängitagi. / Foto: AFP/Scanpix

Esimest korda sekkus ohtlik koroonaviirus, mis on ära jätnud hulganisti võistlusi Aasias ja jalgpallimänge Euroopas, ka suurde tennisesse, kui kolmapäeval algama pidanud Indian Wellsi suurturniir jääb ära.

Seni oli korrigeeritud vaid ITF-i ja juunioride kalendrit, kus Hiina turniire ei toimunud, aga sel nädalal jõudis viirus ka ATP/WTA ajakava kallale. Soovitus jätta võistlus ära tuli kohaliku Riverside’i maakonna meditsiinikomisjonilt, kelle arvates on viirus California antud piirkonnas juba ohtlikult levinud. Tenniseturniir tähendaks suurt rahvakogunemist, mis kindlasti võimendab oluliselt viiruse levikuvõimalusi.

“Turniiri läbiviimine ei oleks publiku, mängijate ega piirkonna teiste elanike huvides mõistlik,” ütles doktor David Agus, Lõuna-California Ülikooli meditsiiniteadlane. “Peame koondama kõik jõud, et takistada elanikkonna seas koroonaviiruse levikut.”

Arstide arvamus oli ainult soovituslik, aga turniiri korraldajad otsustasid nende ettekirjutusi järgida. “Hindame kõrgelt korraldajate seisukohta, et inimeste tervis on kõige olulisem,” ütles kohaliku meditsiinikeskuse tegevjuht Martin Massiello. “Oleme väga pettunud, et turniir jääb ära, aga kohaliku elanikkonna, fännide, mängijate ja muude turniriiga seotud isikute heaolu on meile tähtsam,” sõnas Indian Wellsi turniiri direktor, endine maailma teine reket Tommy Haas. “Vaatame, kas saame turniiri läbi viia mõnel muul ajal.”

Ka WTA president Steve Simon jäi arvamusele, et vaatamata pettumusele turniiri ärajäämisest tuleb arstide sõna austada. “Jälgime nüüd olukorda hoolikalt, sest pole veel teada, mis saab järgmistest turniiridest,” ütles Simon.

Maailma edetabelis kannatavad kõige rohkem need mängijad, kes eelmisel aastal esinesid Indian Wellsis edukalt, aga kui lähtuda puhtalt 2020. aasta edetabelist, siis Indian Wellsi punktidest jäävad kõik ilma võrdselt ja aasta lõpuks on edetabel ikkagi vastav mängijate saavutatud tulemustele. Anett Kontaveit jõudis eelmisel hooajal Indian Wellsis 1/8 finaali, Kaia Kanepi langes välja 2. ringis.

scroll to top