Tennis Europe U14 turniiril Narvas võitsid eestlased mitu auhinnalist kohta

Kiira Paškov. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Narvas lõppes pühapäeval U14 vanuseklassi Tennis Europe`i 2. kategooria turniir. Taas tegi vahva turniiri Kiira Paškov, kes jõudis finaali. Poistest jõudis eestlaste parimana üksikmängu poolfinaali Konrad Punger ning tüdrukutest suutis sama Nora Olivia Adamson.

Turniir Eesti mängijatele siiski just kõige paremini ei alanud, sest 17 põhitabelis alustanud Eesti tüdrukust ning 11 poisist pääses teise ringi ainult neli tütarlast ja üks poiss. Poistest hoidis Eesti lippu kõrgel Konrad Punger, kes avaringis sai tasavägise kohtumise järel jagu Leedu U14 edetabeli neljandast poisist Arnas Viktoraviciusest 7:6 (6), 4:6, 6:4.

Teises ringis mängis Punger üle Eesti päritolu Rootsi noormehe Dorian Arja 6:2, 6:1, veerandfinaalis sai Tartu poiss Kasahstani mängijalt Jaroslav Pšenitšnõilt loobumisvõidu. Poolfinaalipäeval tuli aga Pungeril võidelda nii tugeva õlavalu kui lätlase Tomass Dalderisega. Valu mängukäe õlas andis tunda ka pärast mitut meditsiinilist pausi. Valuvaigistite toel lõpuni mänginud eestlane pidi lätlasele alla vanduma 6:0, 6:1.

Turniirivõidu viis Tšehhimaale Pavel Oliver Dufek finaalieduga Dalderise üle 6:1, 6:3.

Eesti tüdrukutest tegid taaskord hea turniiri esimest aastat U14 vanusegrupis mängivad Kiira Paškov ja Nora Olivia Adamson. Avaringis said võidurõõmu tunda ka Stefanija Variksoo ning Ksenija Kisseljova.

Adamson alistas esimeses ringis Läti piiga Elizabete Ozola veenvalt 6:1, 6:0, teises voorus sai jagu kaasmaalannast Kisseljovast 6:2, 6:3 ning veerandfinaalis ka pärast kaotatud avasetti Lätis esindajast Vladislava Lescinskast 6:7 (8), 6:2, 6:3. Poolfinaalis tuli tunnistada aasta vanema Valgevene mängija Vera Hruštšuki paremust 6:2, 6:3.

Kiira Paškovi vastasteks kuni finaalini Hruštšukiga olid meie kaugemad ja lähemad lõunanaabrid. Tasavägisem heitlus oli Paškovil veerandfinaalis, kui Eesti tüdruk alistas Läti esindaja Elizabete Maria Hamitova 7:6 (4), 6:2. Poolfinaalis lülitas Paškov välja ka teisena asetatud Anna Azarova (samuti Läti) 6:2, 6:3. Finaalmatšis oli aga Hruštšuk kindlam 6:1, 6:3. Paškovile seega igati tubli teine koht.

Poiste paarismänguturniiril jõudis Punger koos lätlase Eriks Valeinisega finaali. Teisena asetatud Eesti/Läti duo vastaseks lõppmängus oli tabeli esimene paigutus: Tšehhi/Leedu paar Pavel Oliver Dufek/Ugnius Reimeikis. Ülipõnevas duellis tõmbasid pikema kõrre viimati nimetatud, kes võitsid 6:4, 3:6, 12:10.

Ka tüdrukute paarismängus tuli Eestile hõbesära, kui kokkumänginud paar Paškov/Eleanora Roos jõudsid finaali poolfinaali eduga 4:6, 6:4, 10:4 Läti paari Azarova/Marina Markina üle. Teises poolfinaalis olid samuti Eesti värvid esindatud, kui Adamson mängis koos Hamitovaga (Läti), vastaseks esimesena asetatud Valgevene/Läti duo Hruštšuk/Lescinska. Finaali jõudsid Hruštšuk/Lescinska, kelle võidunumbrid oli 7:5, 6:3.

Hiljutisel Šiauliai Tennis Europe`i turniiril esikoha võitnud Eesti paar sai seekord teise koha karikad, vastaste võidunumbrid finaalkohtumises olid 6:4, 6:3.