fbpx
Close

Tbilisis teise ringi jõudnud Daniil Glinka oli esimeses setis lähedal ideaaltulemusele

– Daniil Glinka / Foto: ETL/Igor Pissarev

Daniil Glinka alistas Tbilisis ITF-i M25 turniiril kaheksandana asetatud 35-aastase Rubin Stathami (Uus-Meremaa, ATP 528.) 6:4, 6:4.

Esimeses setis oli Glinkal võimalus teha sajaprotsendiline tulemus – seda muidugi mitte kokkuvõtte, vaid oma servil. Nimelt võitis Glinka neli pallingugeimi nulliga ja juhtis 40:0 ka seisul 5:4. Siis aga võitis Statham esimese ja ainsa punkti tõrjel ning Glinka tulemuseks jäi 95% võidetud servipunktidest.

Teine sett oli märksa muutlikum. Glinka asus 3:1 juhtima, aga olles kaotanud servil kokku vaid kolm punkti, andis ta järsku ühes geimis ära neli punkti ja vastane murdis tagasi. Glinka kaotuuseisul 3:4 oli Stathamil veel üks murdepall, aga selle päästmine tõi mängu otsustava murrangu. Glinka võitis oma servi, murdis uuesti vastase ja tüüris teise ringi.

Kuus ässa löönud Glinka esimeselt servilt võidetud punktid olid lõpuks 83%, aga esimeses setis 100 (ainsa punkti kaotas ta teiselt servilt). Hästi sai Eesti mängija ka esimest servi sisse – 75%. Teises ringis kohtub Glinka Pjotr Bar Birjukoviga (ATP 1260.), kes on aga tänasest vastasest märksa noorem, 20-aastane.

scroll to top