Tartus selgusid Rotary 15. maailmameistrivõistluste parimad

– Originaalne auhind parimatele / Foto: ITFR2019 Tournament Office

Augustikuu viimasel nädalal toimusid Tartus Tähtvere Tennisekeskuses Rotary tennise 15. maailmameistrivõistlused 40 võistlejaga kaheksast riigist.

Turniiri ühe eestvedaja ja direktori Erkki Leego (Tartu Toome Rotary klubi) sõnul õnnestus turniir hästi ja kõikidel osalejatel jätkus vaid kiidusõnu.

Võisteldi erinevates vanuseklassides analoogselt seenioride tennise võistlustele. Naistel oli kavas kaks vanuseklassi: kuni 55 ja 56+. Nooremas vanuseklassis võidutses bulgaarlanna Tsvetelina Gochkova Tiia Teesalu ees. Esikoha otsustanud mängus oli Gochkova parem Teesalust 7:6 6:1. Vanemas vanuseklassis noppis esikoha Maie Tomikas brasiilanna Adela Franco ees.

Meestel oli üks vanuseklass rohkem. Kuni 55-aastaste seas tuli võitjaks paralleelselt ürituse korraldusega palju vaeva näinud Erkki Leego. Tema järel saavutas teise koha Oliver Helm. 56. kuni 64-aastaste seas oli osavõtt kõige aktiivsem. Siin pidasid finaalis tulise lahingu horvaat Antun Petric ja Tarmo Thomson. Peale ühepoolselt kaotatud avasetti suutis Petric kohtumisse pöörde tuua ja võita matš tulemusega 1:6 7:6(5) 10:3. Vanuseklassis 65+ oli favoriit seeniorina ka Eesti meistriks tulnud Vello Kuhi. Finaalis alistas ta itaallase Vincenzo Arienzo 6:4 6:0.

Meeste paarismängus otsustati võistelda kahes vanusegrupis. Eeltingimuseks oli, et ühes vanuseklassis peab partnerite vanus ületama 120 aastat ja teises võisid osaleda kõik paarid, kelle summeeritud vanus oli alla 120 aasta. MD -120 ehk nooremas grupis kohtusid finaalis Erkki Leego/Rein Must ja Valmar Raud/Tarmo Thomson. Leego/Must jäid seekord peale 6:3 6:1. Võitjatel tuli aga enne poolfinaalis palju vaeva näha Horvaatia dueti Davor Alaburic/Antun Petric alistamiseks – 7:6 6:3. MD 120+ tuli esikohale Haapsalu paar Vello Kuhi/Kalju Aigro. Finaalis saadi napilt jagu Tomislav Maravic/Mladen Novakovicist (Horvaatia) 5:7 6.3 10:5. Kuhi/Aigro olid ohutsoonis juba poolfinaalis, kus Pait Teesalu/Lembit tomikas alistati samuti kolmes setis tulemusega 6:4 3:6 10:7.

Naiste paarismängu võitsid settigi kaotamata Piret Raud ja Tiia Teesalu Anu Arnover/Eve Moori ees. Segapaarismängus läks turniirivõit Bulgaariasse. Tsvetelina Gochkova ja Atanas Atanasov olid esikohamatšis üle Pait Teesalu/Tiia Teesalust 6:1 6:4.

– Rotary maailmameistrivõistluste osalejate grupipilt / Foto: ITFR2019 Tournament Office

Teatavasti oli tegemist mitte pelgalt sportliku üritusega, vaid selle tähtsus ja mõju on palju suurem. Loe sellest siit.