fbpx
Close
PAF.ee

Täna õhtul Federer – Nadal

Roger Federer ja Rafael Nadal pärast eelmist omavahelist mängu Shanghai finaalis.
/ Foto: AFP/Scanpix

Esimest korda viimase pooleteise aasta jooksul lähevad turniiril kokku Rafael Nadal (Hispaania) ja Roger Federer (Šveits), kes praegu on maailma 2. ja 4. reket ning jäävad neile kohtadele ka pärast Indian Wellsi turniiri.

Rafa ja Rogeri suur vastasseis jätkub Indian Wellsi poolfinaalis ning nii imelik kui see ka ei tundu, mängisid mehed ATP tuuril viimati omavahel 2017. aasta sügisel Shanghai Mastersil, kui Federer võitis 6:4, 6:3.

Federer alistas reede õhtul Indian Wellsi veerandfinaalis suurüllataja Hubert Hurkaczi (Poola) 6:4, 6:4, aga Nadal sai jagu Karen Hatšanovist (Venemaa, 12) 7:6, 7:6. Nadal oli Venemaa esireketi alistanud ka sama põnevas US Openi 3. ringi mängus 5:7, 7:5, 7:6, 7:6. Ei Nadal ega Federer pole Indian Wellsis veel settigi loovutanud.

“Meil on erinevad mängustiilid, erinevad arusaamad spordist, aga samal ajal oleme kaks mängijat, kes saavad omavahel hästi läbi ning on karjääri jooksul võidelnud samade saavutuste nimel,” ütles Nadal enne kohtumist Federeriga. “Kõik need asjad teevad meievahelise heitluse eriliseks. On väga tore, et kohtume isegi karjääri hilisemal ajajärgul omavahel turniiri olulises staadiumis.”

Kuigi Federeri ja Nadali rivaliteet on enamikele tennisesõpradele tuntud teema, siis usutavasti pole paha, kui kordame, et nende omavaheline seis on hetkel 23:15 Nadali kasuks, kuid hispaanlane võitis viimati omavahelise kohtumise rohkem kui viis aastat (!!) tagasi Australian Openi poolfinaalis. Viimased viis mängu (üks aastal 2015 ja neli aastal 2017) on võitnud Federer, aga kõik need kohtumised on peetud kõvakattel. Kuna liivaväljakul juhib Nadal 11:2, siis on ülejäänud katetel (hardcourt+muru) napilt edukam Federer 13:12.

Lisame veel huvitava fakti, et kolmel hooajal on Federeri ja Nadali omavahelised mängud lõppenud ühepoolselt 4:0. Nadal võitis Federeri sellise tulemusega aastatel 2008 ja 2013, Federer aga aastal 2017. Enim omavahelisi kohtumisi on mehed pidanud aastal 2006, kui võitis Nadal 4:2. Viimase faktina mainime, et suure slämmi turniiridel on nad kohtunud 12 korda ja Nadal juhib 9:3, ent neist viis mängu (kõik Nadali võidud) on peetud Roland Garrosi liivaväljakul. Nadal juhib ka Australian Openil 3:1, aga Wimbledonis Federer 2:1. Imelik, et US Openil nad polegi pika karjääri jooksul kokku läinud.

scroll to top