fbpx
Close

Tamm jõudis ITF-i M25 turniiril paarismängus finaali!

– Kristjan Tamm / Foto: ETL/Igor Pissarev

Portugalis Vale Do Lobo meeste ITF-i turniiril, kus auhinnafondiks 25,000 USD (M25), jõudis Kristjan Tamm paarismängus finaali!

Kristjan Tamme (ATP 642.) paarismängupartneriks on Venemaa tennisist Alen Avidzba (ATP 468.). Tänases poolfinaalmängus mindi vastamisi Portugali-Sloveenia duetiga Goncalo Falcao (ATP 1339.)/Tomas Puches Lipovsek (ATP 616.), kes omasid teist asetust. 27 13

Analoogselt veerandfinaalile kaotasid Tamm/Avidzba avaseti, seekord küll veidi tasavägisemalt – 3:6. Nõrgimaks kohaks oli teiselt servilt võidetud punktide protsent, mis jäi ikka väga madalaks – 17%! Vastatsel lasti murda oma serv lausa kolm korda, suutes ise seda teha vaid korra.

Teises setis liikus kontroll mängu üle aga Eesti-Venemaa paarile. Esimene serv töötas pea laitmatult ja vastased ei teeninud ühtegi murdepalli. Ässasid küll ei löödud, aga sellest olulisem oli servi efektiivsus. Sett kindlalt Tamm/Avidzbale – 6:2.

Otsustavat setti mängiti taas pika kiire lõppmänguna e. 10-ni. Siin mängiti alguse edu 3:0 maha ja teiseks pooltevahetuseks olid tablool viiginumbrid 6:6. Edasi langesid punktid vaid Tamm/Avidzbale, mis tähendas, et otsustav sett 10:6 neile ja tee finaali oli valla! Võit on seda väärtuslikum, et vastaste kontos on kahe peale kokku 40 esikohta (!) ITF-i paarismängudes.

Finaalis tuleb reketid ristata esimesena asetatud paariga Dan Added (Prantsusmaa, 395.)/Fabian Fallert (Saksamaa, -.). Muideks prantslane Added on võitnud kokku 20 ITF-i turniiri paarismängus. Tammel seni puuduvad tiitlid paarismängus, Avidzbal on neid seni kaks. Seega on Tammel homme hea võimalus avada ITF-i turniirivõitude saldo ka paarismängus. Üksikmängus on tal ette näidata kaks esikohta.

scroll to top