fbpx
Close

Iga Swiatek võitis karjääri teise WTA turniiri

Iga Swiatek. / Foto: Sipapress/Scanpix

18-aastane poolatar Iga Swiatek, kes eelmise aasta sügisel võidutses Roland Garrosis, võitis täna Adelaide’is oma karjääri teise WTA turniiri.

Kuigi Prantsusmaa lahtised ei ole WTA turniir, loetakse võite alates WTA tasemest ja nii lähevad muidugi suure slämmi turniirid samasse loetellu.

Adelaide’i finaalis ei olnud Swiatekil probleeme Belinda Bencici (Šveits, 2) alistamisega 6:2, 6:2. Oma kaheksas servigeimis loovutas Swiatek kokku vaid kuus punkti, mis mõistagi tähendab ka seda, et vastasel polnud ühtki murdepalli. Maailma edetabelis tõuseb poolatar nüüd 15. kohale, mis on tema karjääri kõrgeim.

Mis aga puutub edetabelisse, siis WTA teatas, et alates 5. aprillist minnakse üle tavalisele süsteemile, et ainult viimase 12 kuu punktid jäävad mängijale alles. Erand on muidugi need turniirid, mida eelmisel aastal koroonaviiruse pausi tõttu ei peetud, sealt hakkavad ära langema 2019. aasta punktid, mis seni püsivad, kui tänavuse aasta sama turniir kätte jõuab.

Ent väidetavalt jäävad alles 2019. aasta Indian Wellsi turniiri punktid, sest seda võistlust ei peeta ka tänavu. Natuke tekitab selline olukord ebaõiglust (näide: Anett Kontaveit kaotab Miami poolfinaali punktid, aga need mängijad, kes olid 2019 edukad Indian Wellsis, säilitavad oma kõrged punktid), kuid viimase aasta lünkliku kalendri tõttu ei olegi võimalik täiesti ausat süsteemi luua.

scroll to top