fbpx
Close

Tallinna Kalevi väljakutel algasid Eesti meistrivõistlused

Elena Malõgina mängimas mulluste meistrivõistluste finaalis. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Täna algasid kvalfikatsioonimängudega Eesti 99. meistrivõistlused tennises, kus naistest kaitseb tiitlit Elena Malõgina (1), aga Kristjan Tamm kahjuks õlavigastuse tõttu meeste üksikmängu mullust võitu kaitsta ei saa.

Kuna üksikmängudes algab põhiturniir pühapäeval, ei ole Malõginal (WTA 325.)sellega probleeme, et ta on Liepaja W60 turniiril jõudnud paarismängu poolfinaali. Kui ta jõuab finaali, peetakse see laupäeval ja meistrivõistlusteks on Malõgina kohal. Samuti osaleb Maileen Nuudi (2, WTA 549.), kes peaks olema Malõgina peamine rivaal. Need kaks mängijat on maailma edetabelis Anett Kontaveidi ja Kaia Kanepi järel ka Eesti parimad. Vaadake naiste üksikmängu tabelit siit.

Meeste üksikmängus ei tee lisaks Tammele kaasa Eesti esireket Mark Lajal, kes eelmisel aastal jõudis finaali. Lajalil on praegu käsil tähtis periood, kus ta peab Challenger-turniiridel koguma punkte, et pääseda US Openi kvalifikatsiooni. Sinna pääsevad mängijad 31. juuli edetabeli põhjal. Nii on Eesti meistrivõistlustel esimesena asetatud meie kolmas reket Daniil Glinka (ATP 710.) ja teisena Siim Troost (ATP 1583.). Kaasa mängib ka Kenneth Raisma (4), kes on korduvalt pääsenud meistrivõistlustel esinelikusse, aga üksikmängu meistriks pole tulnud. Raisma õpilane Oliver Ojakäär, kes sel aastal tegi suure sammu edasi maailma juunioride edetabelis, ei mängi vigastuse tõttu, kuid ta oleks tervena osalenud niikuinii Wimbledoni noorteturniiril. Vaata meeste üksikmängu tabelit siit.

Kõikidest tabelitest saate ülevaate siit.

scroll to top