fbpx
Close

Tallinn Open lõpeb pühapäeval kell 14 kahe finaaliga

Anett Kontaveit. / Foto: Mauri Levandi

Esimest korda Eestis peetud WTA turniiri on kindlasti osutunud edukaks ja kui korralduslikust poolest ei oska Tennisnet päris detailselt kirjutada, siis mänguliselt oli võistlus ka väga õnnestunud. Ning pinge säilib lõpuni, sest finaalis on Anett Kontaveit (1) ja tema vastane seekord Barbora Krejcikova (Tšehhi, 7).

Põhjalikuma eelloo kirjutame pühapäeva hommikul, aga nii palju statistikast, et finalistide omavaheline seis on 1:1 ja mõlemad varasemad mängud toimusid viimase 12 kuu jooksul – mullu novembris Guadalajaras WTA finaalturniiril võitis Anett ja tänavu jaanuaris Sydney turniiril Krejcikova. Kahel finalistil on ühist ka see, et mõlemad on parimal nädalal olnud maailma edetabelis teisel kohal. Aga jah, suurem võit kuulub Krejcikovale, sest ta on Roland Garrosi tšempion.

Tänavu on see Anettile neljas ja Krejcikovale teine finaal. Seni on mõlemad tänavustes finaalides miinustes – Anett 1-2 ja Krejcikova 0-1. Homme peab siis keegi neist jõudma viiki.

Pärast üksikmängu finaali lõppu toimub paarismängu finaal, kuhu seni on pääsenud esimesena asetatud paar Nicole Melichar-Martinez (USA) ja Laura Siegemund (Saksamaa). Teine finaalpaar selgub lähema tunni jooksul.

scroll to top