Täielik draama! Anett Kontaveit jäi napilt alla pärast 6:0 avasetti ja seitset matšpalli

Anett Kontaveit Sydney turniiril. / Foto: AFP/Scanpix

Kui Anett Kontaveit oli viimasel ajal pea kõik tasavägised mängud enda kasuks pööranud, siis Sydney turniiri poolfinaalis tuli tagasilöök, kui ta pärast seitsme matšpalli kasutamata jätmist kaotas 6:0, 4:6, 6:7 (12). Tõsi, enne kaotamist oli ka Anett päästnud neli matšpalli.

Esimese seti 6:0 on ehk mõnevõrra petlik tulemus, sest mängiti kolm üsna pikka geimi ja kohe esimeses geimis tuli Anettil päästa kolm murdepalli. Lõpuks oli nii, et tema võitis 3st murdepallist 3, aga Krejcikova 4st 0. Kuid üldiselt oli initsiatiiv Anetti käes ja praktiliselt kõik ründevõimalused kasutas ta ära. Anett võitis äralöögid 14:5, ehkki tundus, et statistikas puudusid lendpalli äralöögid, mida mängu jooksul oli mõlemal. Kuid vähemalt jõudude vahekorrast annavad need arvud aimu.

Teises setis hakkas Anetti esimese servi protsent langema (64lt 50-le), samal ajal paranes Krejcikova servi efektiivsus. Kui avasetis võitis Krejcikova esimeselt servilt 36%, siis nüüd 82% punktidest. Ning tšehhitar hakkas ka tõrjel aktiivsemalt mängima, mida muidugi võimaldas ka Anetti servitäpsuse langemine. Kuigi seisuni 4:4 püsis võrdsus, oli Anett päästnud neli murdepalli, aga tal endale polnud ühtki. Et Krejcikova lõpuks murdis servi seisul 4:4, oli sündmuste loogiline käik. Kui välja arvata esimese servi protsent, ei olnud siiski tegemist Anetti äralangemisega, vaid vastane leidis kõrgema käigu.

Otsustavas setis suutis Krejcikova teha murde seisul 1:1 ja ta oli lühikese perioodi jooksul võitnud kuuest geimist viis. Kuid järgmises geimis põhiliselt vastase vigade tõttu sai Anett kohe murde tagasi. Mäng läks järjest põnevamaks, kuid äralöökide arv oli tšehhitaril endiselt pisut suurem nagu ka teises setis (14:9). Seisul 4:4 andis Anett 40:15 edu käest, aga mängis siis kaks väga head punkti ja enam selle koha peal ei murdunud. Nüüd oli tal võimalus mängida matši võidule kaks geimi, aga need olid vastase servil. Seisul 6:5 hakkaski kõik õnnestuma ja Anett teenis Krejcikova pallingul 40:15 edu. Kahjuks oli just kohtumise esimene matšpall selline, kus Anett eksis suhteliselt nõrga teise servi tõrjel, sest sama geimi kahel järgmisel matšpallil ei olnud tal enam võimalust, ühel juhul lõi Krejcikova ässa.

Tie-break’is juhtus naiste tennise kohta imelugu, et seisuni 4:4 võideti punkte ainult oma servilt, alles siis lõi Anett auti. Kuid Krejcikova 6:4 eduseisul võttis ta matšpallil minimurde tagasi ja läks ise juhtima 7:6. Kahel päästetud matšpallil mängis Anett lausa hiilgavalt. Kuid jätkus sama rütm – 8:7 Krejcikovale, 9:8 Kontaveidile. Ikka võideti punkte oma servil. Seisul 9:8 tegi Anett võib-olla veel ühe halva vea matšpallil, kuid ta lõpuks sai ette 10:9 ja esimest korda matšpalli oma servil. Nüüd hakkas juhtuma teistpidi ime – kui seni oli kahe peale tehtud vaid kolm minimurret, kaotati edasi ainult oma servil. Anett jäi taha 10:11, aga võttis siis kaks punkti vastase servil, et jälle oma pallingul kaks punkti kaotada… Ja lõpuks seisul 13:12 võitis Krejcikova punkti pärast Anetti tõrjeviga. Kahju, Anett kaotas pärast 2019. aasta aprilli esimest korda WTA turniiri poolfinaali, mida ta 9 korda järjest oli võitnud…

Mängu lõpus enam statistika lihtvigu ei näidanud, kuid võib uskuda, et need olid üsna võrdsed. Lendpalle arvestamata jäi Anett äralöökidega ikkagi peale 37:35, kuid see tuli esimese seti (14:5) arvelt. Punktid võitis Anett samuti 107:101, aga see kahjuks tennises ei loe.. Murdepallide realiseerimine lõpuks Anettil 7st 4 ja Krejcikoval 11st 2. Esimese servi protsent, mis Anettil otsustavas setis taas paranes, jäi lõpuks Krejcikova kasuks 64 vs 62. Punkte võitsid esimeselt servilt mõlemad 65%.

Esmaspäeval algavale Australian Openile mõeldes võis Anetti kaotus tulla õigel ajal, aga pärast sellist pingutamist ja võimaluste kasutamata jätmist see eriti ei lohuta.