Suurepäraselt võidelnud Kristjan Tamm päästis kolm matšpalli ja võitis!

– Kristjan Tamm / Foto: Toomas Kuum

Kristjan Tamm jõudis 4:6, 6:3, 7:6 võiduga prantslase Fabien Rebouli üle Monastiri 15 000 dollari auhinnafondiga turniiri veerandfinaali.

Suurema osa mänguajast oli Tamm tagaajaja rollis, seda kõvemaks saavutuseks võib võitu pidada. Kohtumine algas kummaliselt – Rebouli eduseisul 4:2 polnud Tamm võitnud veel ühtki oma pallingugeimi ja prantslane vaid ühe. Edaspidi siiski mängijad enamasti hoidsid pallingut.

Kuna esimeses setis hiljem enam murdeid polnud, asus juhtima maailma edetabelis 760. kohal ehk Tammest veerandsada pügalat tagapool paiknev Reboul. Teine sett oli selles mõttes kõige “igavam”, et Tamm tegi seisul 3:2 ainsa murde ja rohkem midagi põnevat selles setis polnud.

Otsustavas setis oli aga Reboul juhtiv pool. Ta läks ette 3:0, aga visalt võidelnud Tamm viigistas. Edasi juhtis Reboul vaid selle arvel, et ta servis esimesena, kuid raskeim hetk saabus kümnendas geimis, kus Tamm oli oma pallingul taga 4:5, 0:40. Ent eestlane päästis kolm matšpalli ja võitis viis punkti järjest. Nii läks kohtumine tie-break’i, kus domineeris serv. Vaid seisul 4:4 tegi Tamm viimase geimi ainsa minimurde ja lõpetas kohtumise kahe servipunkti võitmisega. Mäng kestis 2 tundi ja 36 minutit ehk ühe minuti võrra rohkem kui Tamme eilne avaringi mäng.

Statistika näitab, et punktidega (104:93) jäi Tamm kindlamalt peale, kui tulemus eeldab, seega vääris eestlane võitu vaatamata vastase parematele šanssidele. Tamm lõi 7 ässa ja tegi 4 topeltviga, Reboul vastavalt 5 ja 1. Eilsega võrreldes natuke kehvem oli täna Tamme esimese servi õnnestumisprotsent (53), milles ta jäi vastasele (65%) alla. Mõlemad võitsid esimeselt servilt 77% punktidest ja nii sai otsustavaks Tamme paremus teise servi punktidel – vastavalt 53 ja 34%. Murdepalle realiseeris Tamm 7st 4 ja Reboul 9st 4.

Tamme veerandfinaalivastane on jälle prantslane – ATP edetabeli 721. number Thomas Laurent, kes on eestlase eakaaslane (21). Nii et taas mängib Tamm enam-vähem enda tasemel (ATP 735.) vastasega. Laurent on ka selles mõttes Tammega sarnane, et mõlemad on oma ainsa ITF-i turniiri võitnud tänavu sügisel – prantslane sai sellega hakkama septembri keskel Tabarkas, mis asub samuti Tuneesias.