fbpx
Close

Mark Lajal alustas Lõuna-Prantsusmaal võidukalt

Mark Lajal Morelosi Challengeril. / Foto: Morelos Openi Instagram

Mark Lajal jäi St. Tropez’ Challenger 125 turniiril esimesena põhitabelist välja ja alustas turniiri kvalifikatsiooni esimese asetusega. Lõuna-Prantsusmaa tuntud kuurortlinnas alustas Lajal võidukalt, kui sai jagu Louis Tessa’st (Prantsusmaa) 6:1, 7:5.

Tessa, kes on maailma edetabelis alles 1256. kohal ja pääses turniirile korraldajate vabapääsmega, pole kunagi olnud ATP edetabelis kõrgemal 759. kohast. Lajal alustas veenvalt ja juhtis 6:1, 4:1, kui vastane võttis meditsiinipausi. Võib-olla oli see taktikaline paus, sest pärast seda sai Tessa kaks murret tagasi ja viigistas 4:4. Seejärel tehti veel kolm murret, mille järel Lajal juhtis 6:5 ja lõpuks kolmandalt matšpallilt võitis. Teises setis võideti kokku seitse tõrjegeimi.

Lajali servi statistika oli tunduvalt parem – ässad 6:0, esimese servi õnnestumisprotsent 66 vs 61 ja esimeselt servilt võidetud punktid 65% vs 39%. Vaid teiselt servilt sai Tessa 6% rohkem punkte.

Nüüd on Lajalil põhiturniirile pääsuks vaja veel alistada Alexandr Cozbinov (Rumeenia), kes on ATP edetabelis 427. kohal. Cozbinov on tänavu võitnud ühe ITF-i M15 turniiri, aga ühelgi Challengeril pole jõudnud kaugemale teisest ringist.

scroll to top