Suur kolmik võistles, kes annab vähem geime ära

38. sünnipäeva künnisel on Roger Federer ikka favoriit. /Foto: Zumapress/Scanpix

Erinevalt naiste üksikmängust leidis meeste poolel esmaspäeval aset vaid üks väiksem üllatus, aga peamised favoriidid olid ülikindlad.

Ikka ei pidurda keegi Novak Djokovici (Serbia, 1), Roger Federeri (Šveits, 2) ja Rafael Nadali (Hispaania, 3). Täna oli neil omapärane võistlus (seda muidugi vaid kõrvaltvaatajate jaoks, vaevalt mehed ise sellest hoolisid), kes annab vastasele vähem geime. Võitis Federer, kes alistas Matteo Berretini (Itaalia, 17) 6:1, 6:2, 6:2. Nadal loovutas ühe geimi rohkem, kui alistas Joao Sousa (Portugal) 6:2, 6:2, 6:2. Djokovic kaotas “koguni” kaheksa geimi – ta alistas Ugo Humberti (Prantsusmaa) 6:3, 6:2, 6:3.

Väiksem üllatus oli Guido Pella (Argentiina, 26) võit Milos Raonici (Kanada, 15) üle 3:6, 4:6, 6:3, 7:6, 8:6. Raonic võitis punktidega 165:156, aga tennises see teatavasti ei loe. Neljandas setis oli Raonic ees 5:3 ja olles varem vaid ühe servigeimi loovutanud, kaotas just nüüd pallingu. Otsustavas setis oli Pella siiski parem, enne võitu oli tal kokku kolm murdepalli ka seisudel 5:4 ja 6:5 ehk siis need kolm olid ka matšpallid.

Esikümne meestest lisandus esikolmikule veerandfinaali ka Kei Nishikori (Jaapan, 8), kes alistas neljas setis turniiri ühe üllataja Mihhail Kukuškini (Kasahstan).

Meestel on homme puhkepäev, sest teisipäeval peetakse Wimbledonis vaid naiste veerandfinaalid.