fbpx
Close

Veel üllatusi Wimbledonist: Muchova ja Riske pääsesid veerandfinaali

Tõeline võitleja Karolina Muchova. / Foto: Reuters/Scanpix

Wimbledoni turniiril oli täna võistluspäev, mida seal kutsutakse “Manic Monday”, sest kõik üksikmängu kaheksandikfinaalid peetakse sel päeval korraga. Pealtvaatajatel ei tulnud pettuda, sest oli põnevust ja üllatusi.

Üllatuspommi lõhkasid kaks naismängijat, kellest üht, Karolina Muchovat (Tšehhi, WTA 68.) mäletame ehk reedesest Kanal 12 teleülekandest, kui ta suutis alistada Anett Kontaveidi. Nüüd tuli välja, et ei saa kuidagi hurjutada Anetti kaotuse eest maailma 68. reketile, sest täna alistus Muchova ees ka tema palju kuulsam kaasmaalanna Karolina Pliškova (3) 4:6, 7:5, 13:11. Kohtumine kestis 3 tundi ja 17 minutit.

Mäng, kus peaaegu oleks esmakordselt mängitud Wimbledoni ajaloos otsustava seti tie-break, leidis siiski lahenduse napilt enne, kui Muchova seisul 12:11 murdis Pliškova pallingu. Muidu tulnuks tänavu kehtestatud reeglite kohaselt tie-break seisul 12:12. Otsustava punktiga oli Muchoval õnne, sest pall kukkus Pliškova väljakupoolele võrgulindi kaudu, aga üldiselt mängis Muchova otsustavas setis väga võitluslikult ja vääris võitu.

Kahel korral päästis Muchova mängu raskest seisust. Ta oli otsustavas setis murdega taga seisuni 4:5, aga just siis sai Pliškova servigeimi kätte. Teisel korral läks Pliškova ette 11:10 ja asus servima, aga kaotas oma pallingugeimi nulliga. See oli lõplik hoop favoriidile, kes seejärel veelkorra servigeimi kaotas.

Mäng oli üldiselt kõrgeklassiline, sest mõlemad tegid äralööke rohkem kui lihtvigu – Muchova vastavalt 54 ja 43, Pliškoval 51 ja 39. Servi osas oli mõnevõrra üllatuslikult parem Muchova, sest just see element peaks olema Pliškova trump. Kuid Muchova lõi 14 ässa ja tegi 6 topeltviga, Pliškova vastavalt 7 ja 7. Ülejäänud näitajad olid enam-vähem võrdsed.

Võimalik, et isegi veel suurem üllatus oli maailma 55. reketi Alison Riske (USA) edu maailma esireketi Ashleigh Barty (Austraalia) vastu 3:6, 6:2, 6:3. Analoogiat tšehhitaride kohtumisega on nii palju, et ka siin asus favoriit juhtima ja näis minevat kindla võiduni. Kuid Riske õigustas oma nime, sest ta riskis tõesti palju ja sundis Barty kaitsesse. Kuigi austraallanna on selles elemendis hea, mängis Riske ta seekord võimsusega üle.

Kuigi Barty lõi 12 ässa ja Riske 3, oli äralöökide arv ameeriklanna kasuks 30:27, mis näitab, et kui ässad maha võtta, oli ta mängust sooritatud ründelöökide poolest päris selgelt üle. Võib-olla said aga otsustavaks hoopis lihtvead, mida Riske tegi 15 ja Barty 25. Ameeriklanna poolt oli see uskumatu mäng, kui nii agressiivse stiiliga teed ainult 15 lihtviga!

Lisame veel, et lõpule jõudis täna 15-aastase Cori Gauffi tee, kui Simona Halepi (Rumeenia, 7) alistas noore neiu 6:3, 6:3. Nii et kui Tennisnet püüdis pühapäevases loos ka midagi ennustada, siis selles osas, et Gauff kaotab, oli meil õigus, aga pakkumine, et veerandfinaalis kohtuvad Barty ja Serena Williams (USA, 11), osutus valeks. Serena küll pääses sinna 6:2, 6:2 võiduga Carla Suarez Navarro (Hispaania, 30) üle.

Õhtu viimane mäng tõi ka üllatuse, kuigi vast mitte nii suure kui kaks varem mainitut – Johanna Konta (Suurbritannia, 19) alistas Petra Kvitova (Tšehhi, 6) 4:6, 6:2, 6:4. Ja taas oli soosik võitnud esimese seti… Igal juhul tegi “Manic Monday” naiste tabelis täieliku “puhastustöö”, sest välja langesid esimene, kolmas ja kuues reket. Ainsate esikümne mängijatena pääsesid veerandfinaali Halep ja Elina Svitolina (Ukraina, 8), aga peasoosik võib nüüd olla hoopis Williams.

Vaadake Wimbledoni tänaseid tulemusi siit. Hiljem teeb Tennisnet ülevaate ka meeste üksikmängu tänastest 1/8 finaalidest.

scroll to top