fbpx
Close

Endine maailma 39. reket katkestas Mark Lajali võiduseeria

Mark Lajal mängimas Little Rocki Challengeril. / Foto: Little Rock Challenger

Eesti esireketi Mark Lajali võiduseeria jäi kuuemänguliseks, sest Tyleri (USA, Texase osariik) Challenger 75 turniiri teises ringis jäi ta 1:6, 3:6 alla Peter Gojowczykile (Saksamaa).

Praegu maailma edetabelis 333. kohal asuv 34-aastane Gojowczyk oli parimal ajal (2018 juuni) maailma 39. reket. Aga vähem kui kaks aastat tagasi mängis Gojowczyk veel väga hea US Openi, kui jõudis 4. ringi ja kaotas seal viies setis Carlos Alcarazile. Eelmisel Challengeril Little Rockis, kus Lajal võitis tiitli, oli Gojowczyk kaotanud eestlase tollasele finaalivastasele Beibit Žukajevile 2:6, 2:6. Kuid päevad pole vennad ja kui sul kunagi on olnud kõrge tase, võib see heal ajal jälle ilmneda. Nii ka täna: Gojowczyk tõrjus isegi Lajali esimest servi tulemuslikult ja sakslase natuke masinlik tagajoonemäng oli ka efektiivne.

Esimeses setis võitis Lajal ainult avageimi. Seejärel kaotas ta ülejäänud kolm servigeimi tasavägises mängus, aga vastase servigeimid kiirelt. Eestlase parim šanss oli teise seti algul, kui Gojowczyk jäi oma servil taha 0:40. Lajal ei kasutanud kolme murdepalli ja hiljem veel üht. Kokku ei võitnud Lajal 5st murdepallist ühtki, aga vastane 5st 4. Midagi teha polnud – teine sett oli olemuselt võrdne, aga üks murre tuli sakslasele ja see otsustas. Lajal lõi küll esimest servi tulemuslikult sisse (70%), aga võitis vaid 54% esimese pallingu punktidest. Aga see protsent oligi loogliine, kui ta 8st servigeimist võitis 4 ehk pooled.

scroll to top