Stockholm Openil madistanud Zopp ei saanud ka teisel katsel Ottest jagu

– Jürgen Zopp / Foto: Siim Semiskar

Stockholm Openil “õnneliku kaotajana” põhitabelisse pääsenud Jürgen Zopp (133.) madistas juba teist korda järjest sakslase Oscar Ottega (193.) ja kaotas seekord 3:6, 5:7.

Paar päeva tagasi mehed juba kohtusid kvalifikatsioonis ja siis jäi peale Otte seisuga 6:3 7:6(2). Omavaheliste kohtumiste üldseis peale seda sakslase kasuks 2:1.

Avasetis loovutas Zopp oma teise pallingugeimi ja jäi taha 1:3. Teist korda läks Eesti esireketi serv ära seisul 3:5. Kui need kaks geimi välja arvata, võideti ülejäänud geimid kindlalt.

Teine sett sarnanes mängupildilt esimesega. Mõlemad on tugeva serviga ja palju sõltus sellest, kes suudab tõrjelt palli korralikult mängu panna. Enam-jaolt olidki ühe kuni kolme löögised pallivahetused. Seega servimurre antud kohtumises oli kulda väärt. Sakslasel oli teise seti alguses ka murdepall, aga Zopp päästis selle. Seisuni 5:5 hoiti oma servi. Järgmises geimis Zopp küll läks ette 40:15, ent kaotas järjest neli punkti ning mängu saatus oli sisuliselt otsustatud.

Mäng kestis ainult 1 tund ja 11 minutit, mis näitab selgelt kui kiirelt geimid kulgesid (kokku mängiti 21 geimi). Sakslane servis paremini ja võitis vähesed pikemad pallivahetused. Suurim vahe tuli sisse teiselt servilt võidetud punktides (Otte 61%, Zopp 42%) ja serviässades (Otte 10, Zopp 5). Murdepalle kogunes Zoppile vaid üks vastase nelja vastu.